Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejny spacer historyczny

Sobota, 7 października 2023, 7:58
Autor: red
Świebodzice: Kolejny spacer historyczny
Fot. UM Świebodzice
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Miasto Świebodzice rozpoczęło organizację wycieczek historycznych po naszym mieście. Celem jest rozpowszechnianie historii o Świebodzicach, wśród dzieci i młodzieży.

Dzisiaj już po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wybrali się w podróż historyczną, której przewodnikiem była pasjonatka historii naszego miasta Róża Stolarczyk.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu. W zwiedzaniu Parafii uczestniczył Proboszcz Andrzej Białek. Dzieci odwiedziły także Mury Obronne, Skrytkę Grundmana przy ul. Piłsudskiego. Róża Stolarczyk zaprowadziła grupę, także w okolice Domu Tkaczy oraz opowiadała o dawnym kompleksie przemysłowym przy ul. Strzegomskiej, o tym co pozostawili po sobie Kramstowie i Hochbergowie. Wycieczka zakończyła się w Ratuszu na sali posiedzeń. Dzieci przywitał Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, dziękując za aktywny udział w spacerze. Burmistrz odpowiedział także na kilka pytań zadanych przez uczniów, dotyczących funkcjonowania naszego miasta oraz przekazał Róży Stolarczyk serdeczne podziękowania oraz gadżety promujące miasto za bardzo dobrą współpracę z samorządem oraz pielęgnowanie i promowanie historii Świebodzic. Dzieci i nauczyciele zostali poczęstowani słodyczami z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A. Na zakończenie Burmistrz przybił przyjazne piątki wszystkim uczniom i nauczycielom.

Kolejny spacer historyczny już w przyszłym tygodniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group