Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Komisariat jak nowy

Czwartek, 20 sierpnia 2020, 7:46
Autor: red
Strzegom: Komisariat jak nowy
Fot. UM Strzegom
Już za kilka miesięcy Komisariat Policji w Strzegomiu będzie jak nowy. Dzięki kapitalnemu remontowi budynek zyska nie tylko nową elewację, ale również zostanie przebudowany i docieplony.

Fakt ten bardzo cieszy komendanta KP w Strzegomiu - Piotra Galickiego (na zdj.), który nie ukrywa swojej radości i satysfakcji. - Metamorfoza naszego komisariatu pozwoli na bardziej efektywną i wydajną pracę policjantów. Wykonywanie naszych obowiązków w tak nowoczesnych warunkach - z nowym wyposażeniem - to będzie czysta przyjemność. Pod koniec roku wrócimy z budynku ZUK-u do naszej nowo wyremontowanej siedziby i będziemy się przygotowywać, by ruszyć z dniem 1 stycznia 2021 r. - informuje komendant.

W ramach trwającego od końca października 2019 r. remontu wykonano już termomodernizację i docieplenie piwnic oraz strychu. Duże zmiany zaszły również w pomieszczeniach, w których na co dzień pracują strzegomscy funkcjonariusze policji. Aktualnie trwa zmiana elewacji budynku.

Wykonawcą termomodernizacji i modernizacji budynku Komisariatu Policji w Strzegomiu jest Zakład Ogólnobudowlany MIAR-BUD Ryszard Miara, wyłoniony w przetargu ogłoszonym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Środki na remont pochodzą z budżetu KWP i Unii Europejskiej. Remont jest realizowany w ramach projektu "Policja też może być EKO - wzrost efektywności energetycznej w obiektach policji dolnośląskiej - Bolków, Strzegom, Jaworzyna Śląska", współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu Zmniejszenie Emisyjności Gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group