Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej deklaruje, że jako władza będzie bliżej mieszkańców

Czwartek, 28 października 2010, 9:06
Aktualizacja: 16:13
Autor: KO
Świdnica: Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej deklaruje, że jako władza będzie bliżej mieszkańców
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Deklaracja wyborcza SLD dla miasta Świdnica zaczyna się od słów: „Pamiętając o tym, że wszelka władza jest wolą ludu, należy przywrócić tę zasadę naszym mieście. Władze samorządowe, Rada Miejska, Prezydent Miasta, w swoich działaniach mają się kierować dobrem ogólnym miasta, a w szczególności dobrem mieszkańców. Stąd po objęciu władzy w mieście przywrócimy prawa obywateli do należytego traktowania przez prezydenta miasta, radnych, pracowników urzędu i podległych mu instytucji”.

Wczoraj w hotelu Piast spotkali się z władzami partii kandydaci na radnych miejskich i kilkoro kandydatów na radnych powiatowych. Spotkanie prowadzili radni rady miejskiej Janusz Solecki i Adam Markiewicz, kandydat SLD na prezydenta miasta.

- Myślę, że to dobrze wróży, że nasza lista ma numer jeden – powiedział na wstępie Janusz Solecki nawiązując do losowania Państwowej Komisji Wyborczej.

Deklarację wyborczą przedstawił Adam Markiewicz: - Nie może być tak, że obywatel z nurtującym go problemem na audiencję u prezydenta musi czekać kilka tygodni. A jeżeli zostanie przyjęty, usłyszy odpowiedź wymijającą lub żadną – grzmiał kandydat i były prezydent miasta. - Prezydent wybrany przez mieszkańców musi służyć miejscowej społeczności i rozwiązywać jej problemy. Miasto wymaga innego spojrzenia i innej, racjonalnej koncepcji jego rozwoju. Miasto nie może być zakładnikiem wąskiej grupy kolesiów ze Wspólnoty Samorządowej, na czele której stoi pan prezydent i przy ich wsparciu realizuje projekty, z którymi mieszkańcy się nie utożsamiają.

Adam Markiewicz skrytykował świdnickie inwestycje ostatnich lat. - Za pieniądze podatników realizuje się lądowisko przed Katedrą – mówił. - W krótkim czasie dwukrotnie zmienia się nawierzchnię ulicy Łukowej, realizując przy tym wątpliwej estetycznie jakości panoramę. Za 9 milionów zł przebudowuje się plac Św. Małgorzaty, nie uzyskując żadnego usprawnienia ruchu samochodowego. Ale za to przybędą dwie nowe fontanny. Likwiduje się osiedlowe tereny zielone, przeznaczając je pod zabudowę mieszkaniową, co jeszcze bardziej pogarsza warunki zamieszkania mieszkańców. Dotyczy to osiedla Zarzecze, Osiedla Młodych, a w niedługim czasie boiska pod Słotwiną.

Adam Markiewicz przypomniał też dokonania swoje i Sojuszu w latach 1995-2002 w mieście: m.in. wybudowanie Szkoły Podstawowej nr 1 na Zawiszowie, pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej na Zawiszowie, dokończenie budowy oczyszczalni ścieków, wybudowanie zakładu uzdatniania wody pod Pszennem, wybudowanie ulicy Steczyńskiego, dokończenie budowy ulicy Przemysłowej, wybudowanie ulicy Słowiańskiej, pozyskanie 14 ha ziemi pod rozbudowę cmentarza przy ul. Słowiańskiej, zagwarantowanie mieszkańcom niski koszt utylizacji odpadów komunalnych, doprowadzając do budowy zakładu utylizacji odpadów komunalnych w Zawiszowie, przeniesienie urzędu na ul. Armii Krajowej i wybudowanie siedziby Urzędu Stanu Cywilnego.

Co zrobi SLD po objęciu władzy? Zmieni zasady pracy z mieszkańcami w urzędzie miejskim, uzbroi istniejące nieużytki pod zabudowę mieszkaniową, utrzyma istniejące ogrody działkowe, utrzyma istniejące skwery, place i ogródki jordanowskie, doprowadzi do kompleksowego zagospodarowania przynajmniej jednego z parków, uwzględniając sugestie mieszkańców, wspólnie z gminą wiejską będzie dążyć do budowy ścieżek rowerowych - łączących tereny leśne z miastem i rozwiąże problem miejsc parkowania samochodów w całym mieście poprzez budowę parkingów wielopoziomowych, a także parkingów osiedlowych.

Sojusz chce też zapewnić każdemu dziecku miejsce w placówce przedszkolnej, a to będzie dostępna nawet dla rodzin zarabiających 1,5 tys. brutto miesięcznie. Szkołom podstawowym i gimnazjom zapewnić chce odpowiednie środki finansowe na ich funkcjonowanie. A także obiecuje podjąć działania przywracające gabinety lekarskie w szkołach, co umożliwi objęcie opieką medyczną wszystkie dzieci, uczęszczające do szkół.

SLD nie zapomina o inwestycjach. Obiecuje w tej kadencji otworzyć aquapark.

- Jeśli ktoś chce zapytać, skąd weźmiemy na to pieniądze, to odpowiadam: tak samo potrafiliśmy znaleźć pieniądze na tyle rzeczy, które robiliśmy w Świdnicy w latach 1995-2002, a wtedy nie było dotacji unijnych – powiedział Janusz Solecki.

Wczoraj zaprezentowano kandydatów na rajców miejskich (ich nazwiska: tutaj) i powiatowych.

- Na listach do rady powiatu mamy czterdziestu trzech kandydatów – powiedział radny powiatowy Henryk Rataj. - To osiemnaście kobiet i dwudziestu pięciu mężczyzn.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group