Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 460
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komu 1 % – może Fundacja Serce – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej?

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 4 marca 2010, 11:01
Aktualizacja: 19:19
Autor: JoKa/MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przedstawiamy kolejną świdnicką organizację, na rzecz której można odpisać 1 % od podatku podczas wypełniania PIT–u.

„Serce” jest społeczną organizacją ludzi dobrej woli lubiących dzieci, szanujących je i rozumiejących, ich dobro stawiających na pierwszym miejscu tak w teorii jak i w praktyce, gotowych przeciwdziałać wszelkim formom łamania praw dzieci bez względu na zagrożenie interesów własnych. Realizując swoje cele "Serce" opracowało i wdrożyło w życie program integracji dzieci z różnych środowisk pod nazwą Centrum Przyjaźni Dziecięcej, którego punkt dowodzenia znajduje się w Świdnicy, a filie powstają na terenie całej Polski.

- 1%swojego podatku jak zawsze przekażę Fundacji „Serce” i to nie jest wyłącznie sentyment, ale przekonanie, że pieniądze trafią na naprawdę istotny cel – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, a wcześniej założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” w Świdnicy. – Nie ma mowy, by pieniądze z 1% trafiły na etaty, każda złotówka jest wykorzystywana bezpośrednio dla dzieci. Zwłaszcza teraz, gdy dobiega końca budowa Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy, wszystkie środki przeznaczane są na to, by podopiecznym stworzyć komfortowe warunki. Taki jest mój wybór, ale wsparcie każdej organizacji z krajowej listy ma ogromne znaczenie. Decyzja dotycząca nawet kilku złotych daje szansę, byśmy współtworzyli dobre i ważne rzeczy.

"Serce" to organizacja rekomendowana przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu. Aktualnie prowadzi Zespół Dziecięcy „Serduszka”, skupiający dzieci z niezamożnych rodzin ze Świdnicy i Żarowa, prowadzi akcję kulturalno-charytatywną „Polscy Artyści Plastycy – Dzieciom”, współorganizuje program terapeutyczno-edukacyjno-prewencyjny w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego, gdzie 150 dzieci dziennie objętych jest m. in. dożywianiem, socjoterapią, reedukacją, pomocą socjalną, organizuje wypoczynek zimowy i letni dla najuboższych dzieci i wspiera budowę Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy oraz jego filii w gminie Żarów.

Fundacja Serce - Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej
Nr KRS: 0000229507

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ewa 4-03-2010 21:20
Zawsze swój 1 % daruję Fundacji SERCE. W tym roku będzie tak samo. Życzę wielu darczyńców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group