Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Komu 1 procent podatku? Może chorej pięcioletniej Mai Tyczyno!

Niedziela, 23 stycznia 2011, 14:20
Aktualizacja: 14:24
Autor: red.
Świdnica: Komu 1 procent podatku? Może chorej pięcioletniej Mai Tyczyno!
Fot. użyczone
Jeden procent Twojego podatku może pomóc dziecku. Maja urodziła się w sierpniu 2006 r. z wrodzoną wadą genetyczną, która wiąże się z licznymi wadami narządów wewnętrznych, wadą słuchu, wadą wzroku, opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym oraz częściowym autyzmem.

- Przez kolejne cztery lata ciągłej walki o lepsze życie dla Mai, ale i dla niej jako rodziców przeszliśmy różne etapy rozwoju i zastojów w rehabilitacji naszej córeczki - opowiada mama dziewczynki, Małgorzata Tyczyno. - Na początku Majeczka była tak wiotka, że przelewała się przez ręce, a lekarze i rehabilitanci nie dawali jej szans nawet na siedzenie. Następnie małym ledwie widocznym kroczkiem do przodu, kiedy mięśnie na tyle się wzmocniły, by unieść rączki, nóżki i główkę. Trwało to ponad rok. Przez kolejne pół roku był zastój. Straciliśmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Do momentu gdy Maja wypowiedziała pierwszą sylabę ,,ma”, a plecy utrzymują ciało na tyle sprawnie, że córcia może siedzieć. Zaczyna też więcej interesować się światem zewnętrznym.

W maju 2009 r. Maja nareszcie zaczęła raczkować. - Teraz wiem, że rehabilitacja naprawdę przynosi efekty, że ciężka praca jaką wykonuje nasza mała dziewczynka przynosi niesamowity sukces - opowiada dalej mama Mai.

Dziewczynka też wreszcie zaczęła zauważać rodziców, otoczenie, a wcześniej tego nie robiła.

- Dążymy do tego by mogła samodzielnie się poruszać - mówi Małgorzata Tyczyno. - Pomimo przeciwności losu Maja jest radosnym i uśmiechnięty dzieckiem. Cieszy się każdym dniem i każdą drobną rzeczą, chociaż nie rozumie świata zewnętrznego.

Jak przekazać Mai 1 proc.? Po wyliczeniu w rocznym zeznaniu podatkowym, ile podatku powinniśmy zapłacić, należy w rubryce „wniosek o przekazanie 1 procent podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego” wskazać wysokość wnioskowanej kwoty (nie może ona przekroczyć 1 proc. podatku należnego), wpisać nazwę: Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia i numer KRS 0000050135. Aby środki trafiły w fundacji na konto Mai, należy jako cel szczegółowy w „informacjach uzupełniających” wpisać: DAROWIZNA NA CELE OCHRONY ZDROWIA "LALKA".

Osoby prawne mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizny na rzecz dziewczynki (koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia ,,LALKA”). Górną granicą odliczenia jest 10 proc. dochodu, czyli różnica pomiędzy przychodami a kosztami ich uzyskania

Zdrowie Mai pomogą też ratować dobrowolne wpłaty przekazane na konto również z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia ,,LALKA”:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul. Traugutta 112 , bud E
50-420 Wrocław
Bank PeKaO S.A. I/Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

***
Zobacz także:
* Komu 1 procent podatku? Może Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej!.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group