Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komu jeden procent? Może Fundacji „Dr Clown”?

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 2 lutego 2010, 11:17
Aktualizacja: 11:21
Autor: MaS
Fot. użyczone
Pomagać niezbyt szczęśliwym dzieciom można na różne sposoby. Fundacja „Dr Clown” – oddział Sudety, która od dawna jest obecna i widoczna w Świdnicy, stara się, żeby się śmiały.

- Chodzi o terapię śmiechem – mówi pełnomocnik oddziału sudeckiego Iwona Woźniak. – Zbieramy wolontariuszy i szkolimy ich, aby odwiedzali dzieci w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych i wychowawczych, czy na świetlicach środowiskowych i zapewniali im to, co w życiu jest bardzo ważne – chwilę uśmiechu. Jesteśmy właśnie w fazie poszukiwania lokalu na stałą siedzibę. - Iwona Woźniak została jedną z dziesięciu osób nominowanych w zeszłorocznej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu".

Placówki, do których jak dotąd zawitała Fundacja, to m. in.: szpital „ Latawiec" - oddział dziecięcy, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w Świdnicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdnicy, Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej czy świetlica socjoterapeutyczna przy parafii św. Andrzeja Boboli.
Fundacja wspomaga instytucje poprzez wspieranie materialne, organizację wspólnych uroczystości np. Mikołajkowych, oraz pomoc warsztatową, taką jak organizacja i przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i rodziców.

Współpracują także z Centrum Wolontariatu w Świdnicy, zespołem Szkół Medycznych, III Liceum Ogólnokształcącym oraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych, w których to placówkach propagują ideę wolontariatu Fundacji Dr Clown. Patronuje im jedno ze świdnickich czasopism, którego pracownicy również są wolontariuszami fundacji.

Fundacja zorganizowała w Świdnicy niezliczoną ilość akcji lub wzięła w nich udział: " Kolorowy Dzień Dziecka", " Uśmiech Leczy ", " Zabawa kolorem ", "Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną", zdobycie sprzętu DVD dla Rodzinnego Domu Dziecka w Świdnicy, projekt „Tęcza”, akcja „Sianko”, „Łańcuch radości” czy program „Uśmiechnięte dziecko”. Nie sposób wyliczyć tu wszystkiego, zainteresowanych odsyłamy do strony fundacji: http://www.drclown.pl zakładka „Sudety”.

Na fundację można odpisać 1 % od podatku. Nr KRS – 0000024181. Jak czytamy na ich stronie : „Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła“.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group