Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Koncepcja zaakceptowana

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 11:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Strzegom: Koncepcja zaakceptowana
Fot. UM Strzegom
Kilka miesięcy temu – w związku z wizytą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka w Strzegomiu – pisaliśmy o otrzymaniu wsparcia w wys. ponad 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na budowę osiedla mieszkaniowego na ul. Parkowej, które gmina będzie realizować wspólnie z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Świdnicy.

W ostatnich dniach nastąpiło ostateczne zaakceptowanie koncepcji. Projekt zakłada budowę 3 budynków po 44 mieszkania (łącznie 132) z garażami w podziemiu wraz z zagospodarowaniem terenu.

Inwestycja będzie realizowana m.in. w oparciu o kredyt Banku Gospodarstwa Krajowego, przyznany na preferencyjnych warunkach z wykorzystaniem finansowania z Funduszu Dopłat – kwota ponad 22,7 mln zł. Wartość inwestycji wynosi blisko 43 mln zł. Gmina wniosła od siebie nieruchomość gruntową oraz część kapitału celem nabycia udziałów w spółce. Dużą część stanowi w/w wsparcie w wys. ponad 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W projekcie budżetu gminy Strzegom na przyszły rok została ujęta kwota 2 mln zł na ten cel, zaś w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2023 r. kwota 1,95 mln zł.

W ostatnim okresie w Strzegomiu nastąpił duży rozwój budownictwa mieszkaniowego. Budowa mieszkań w systemie TBS, czyli mieszkań na wynajem o umiarkowanej wysokości czynszów z przeznaczeniem dla osób, które posiadają średniej wielkości dochody, ma – w zamyśle strzegomskich władz samorządowych – nakłonić do powrotu młodych ludzi do naszego miasta. Mieszkania przeznaczone byłyby również dla emerytów i seniorów, którzy szukają lokum w dobrym standardzie, zabezpieczającego ich potrzeby mieszkaniowe.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Strzegomiu kilkanaście miesięcy temu przeprowadził badania ankietowe, mające na celu określenie potrzeb rynku mieszkaniowego w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group