Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 7 marca 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Niestety, rozwieszenie plakatów na kilka dni przed koncertem zaowocowało pewnie tym, że przyszło mniej osób, niż mogło – ale w sprawie tak ważnej liczy się każdy, kto chce pomóc i każda złotówka.

Koncert zorganizowały parafia zielonoświątkowców oraz parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy, a zagrały zespoły z obu parafii – jako pierwszy Next Generation, który śpiewał pieśni o tematyce chrześcijańskiej, a po nim Misja Pokoju z koncertem psalmów po polsku i po angielsku. Wykonywali nawet słynny niegdyś przebój Boney M „At the Rivers of Babylon”.

- Młodzi członkowie zespołu Misja Pokoju wystąpili z tą inicjatywą zaraz po katastrofie i zadzwonili do mnie, kiedy byłem w podróży służbowej za granicą – mówił pastor Waldemar Pytel, witając widzów. – Minęło jednak trochę czasu i udało nam się wszystko zorganizować dzięki pomocy pastora Dariusza Suszki i życzliwości dyrekcji ŚOK-u. Może pomożemy wspólnie choć jednemu dziecku czy starcowi i będą wiedzieli, że ktoś jest z nimi i myśli o nich. Jest też to zdanie z Ewangelii: „Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Czworo kwestorów zbierało fundusze do puszek. Koncert dedykowany został pamięci ofiar.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group