Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kończą remonty

Środa, 4 października 2023, 13:40
Autor: red
Żarów: Kończą remonty
Fot. UM Żarów
Powoli kończą się prace przy remoncie dróg na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Mieszkańcy ulic Topolowej, Jaworowej i Wiosennej mogą bądź już niebawem będą mogli korzystać z wyremontowanych dróg.

W ramach inwestycji, oprócz nowych nawierzchni drogowych, powstały w tym rejonie także bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki, przebudowano czterowlotowe skrzyżowanie na skrzyżowanie typu rondo i zainstalowano nowe lampy oświetleniowe. Prace jeszcze się nie zakończyły, ale nowe inwestycje z pewnością poprawiły komfort jazdy kierowców i wpłynęły na poprawę wyglądu całego osiedla.

- Kończymy prace związane z remontem dróg w tym miejscu na osiedlu domków jednorodzinnych. To kolejne ważne zadanie drogowe na terenie naszego miasta, a przed nami następne. Dzięki nowym nawierzchniom drogowym mieszkańcy będą mieli lepszy dojazd do swoich domów i posesji. Ale nie tylko. Wymieniliśmy także awaryjne sieci wodociągowe, przebudowaliśmy również skrzyżowanie przy ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej. Powstały nowe chodniki, oświetlenie oraz bezpieczne przejścia dla pieszych. Inwestycje w tym miejscu są jeszcze kontynuowane, ale nie będą one już tak uciążliwe, jak pierwsze prace remontowe – wyjaśnia kierownik Referatu Inwestycji UM Żarów Wojciech Lesiak.

Całkowity koszt inwestycji to kwota 3.450.058,33 złotych. Gmina Żarów na modernizację dróg pozyskała dofinansowanie w wysokości 1.157.044,50 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część środków to wkład finansowy z budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group