Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kończy się przebudowa skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka

Wtorek, 17 października 2017, 9:54
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
Świdnica: Kończy się przebudowa skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka
Fot. UM Świdnica
Skrzyżowanie ulic Wodnej i Mieszka było jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc w Świdnicy.

Stłuczki i kolizje z udziałem kierowców, pieszych i rowerzystów występowały tam często. Niedługo zmieni się to jednak, gdyż kończą się prace drogowe, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie miasta.
- Świdniczanie wielokrotnie sygnalizowali i interweniowali w sprawie przebudowy tego skrzyżowania. To miejsce z dużym natężeniem ruchu, w okolicach którego znajduje się m. in. szkoła czy też przychodnia zdrowia. Koniecznym było więc zastosowanie takich rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno kierowcom jak i pieszym – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Wykonane zostanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, z segregacją ruchu kołowego. Na każdym z wlotów będzie przejście dla pieszych. Skrzyżowanie będzie doświetlone nowym oświetleniem drogowym. Pojawi się również nowe oznakowanie pionowe i poziome. W ramach zagospodarowania terenu na ul. Mieszka I zostaną wykonane dwie zatoki autobusowe, na całym obszarze drogi objętej przebudową wymieniona zostanie jej konstrukcja (nowe chodnik i jezdnie).

Zakończyły się już prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej w postaci sieci gazowej, wodociągowej, energetycznej oraz kanalizacji odwadniającej drogę. Wykonano podbudowy asfaltowe wzdłuż ul. Wodnej oraz konstrukcje wsporcze dla świetlnej sygnalizacji drogowej wraz z pętlami indukcyjnymi. Obecnie trwają prace brukarskie przy zatokach autobusowych oraz roboty związane z ustawianiem obrzeży oraz wykonywaniem podbudów chodnikowych. Następnie ekipy budowlane przystąpią do prac nawierzchniowych. Na koniec wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe oraz montaż sygnalizatorów drogowych.
W tym samym czasie Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, w bezpośredniej bliskości placu budowy, wykonywał fragmenty swojej sieci, realizowanej w ramach programu KAWKA. W związku z tym nowe nawierzchnie drogowe pojawią się także w miejscach tych wykopów. Rozszerzenie zakresu prac budowlanych spowoduje nieznaczne przesunięcie terminu zakończenia inwestycji – potrwa ona do 10 listopada br.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz ELBAS. Jego koszt to około 1 mln 300 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group