Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Koniec wakacji – było teatralnie i aktywnie

Piątek, 1 września 2017, 13:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
Świebodzice: Koniec wakacji – było teatralnie i aktywnie
Fot. UM Świebodzice
W środę w Świebodzicach zakończył się cykl plenerowych zajęć „Aktywne lato w Parku Miejskim”. W czwartek po raz ostatni maluchy spotkały się z żywym teatrem pod chmurką. Tegoroczne lato obfitowało w przeróżne wydarzenia, zachęcając do aktywności, rekreacji, ale i obcowania ze sztuką.

W ramach „Aktywnego lata”, na które przez całe wakacje zapraszał do Parku Miejskiego Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, świebodziczanie z zapałem ćwiczyli jogę albo zumbę. Zajęcia odbywały się aż trzy razy w tygodniu, chętnych nie brakowało – ćwiczyć przychodzili także panowie – a to najlepsze potwierdzenie, że taka forma letniej aktywności bardzo się mieszkańcom podoba.
To też zasługa rodzinnej atmosfery, która wytworzyła się pomiędzy ćwiczącymi, głównie za sprawą sympatycznych i tryskających energią instruktorek. Panie Karolina Dwornik - odkrywająca przed ćwiczącymi tajniki jogi, oraz Marta Jasińska - prowadząca energetyzującą zumbę, także zżyły się ze swoimi grupami.

W środę, 30 sierpnia, z okazji zakończenia cyklu plenerowych zajęć, ćwiczących odwiedził burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Były dyplomy, podziękowania i prezenty, a także wiele uśmiechu.

Koordynator akcji, Wydział Promocji UM już zapewnia, że w przyszłym roku zajęcia będą jeszcze ciekawsze i pojawi się coś nowego. Zatem pozostaje tylko z utęsknieniem czekać na kolejne lato.

A w czwartek, 31 sierpnia, po raz kolejny młodsi mieszkańcy mogli spotkać się oko w oko z plenerowym teatrem. Wprawdzie „Teatralny sierpień”, przygotowywany przez Wydział Promocji UM zakończył się niedzielnym spektaklem o przygodach Pingwina Pik-Poka, ale korzystające z ostatnich dni wakacji dzieci zostały zaproszone na jeszcze jedno przedstawienie. Tym razem do ogrodu Miejskiego Domu Kultury, w którym obejrzały przedstawienie zatytułowane „Pięciu wspaniałych”, w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na spektakl zaprosił dzieci burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Izabela Siekierzyńska Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

Opowieść o pewnej królewnie i pięciu „rycerzach” bardzo spodobała się małym widzom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group