Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Konkurs diecezjalny

Środa, 6 grudnia 2023, 11:38
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Konkurs diecezjalny
Fot. UM Strzegom
W poniedziałek 4 grudnia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy odbyła się gala Diecezjalnego Konkursu Misyjnego o św. Teresie od Dzieciątka Jezus ph. „Pragnienia małej Tereski na miarę wielkiego serca”.

Program gali obejmował m. in.: słowo bpa Marka Mendyka skierowane do uczestników i organizatorów konkursu, prezentację sióstr terezjanek ze Ścinawki Dolnej, koncert pieśni religijnych w wykonaniu Marcina Malinowskiego i przeprowadzenie etapu diecezjalnego w kategorii wiedzy. W tym dniu 15 uczniów, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, rozwiązywało test składający się z 25 pytań.

Konkurs został zorganizowany przez Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej i cieszył się dużym zainteresowaniem. Zmagania konkursowe przebiegały w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i wiedzy, obejmując uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 25 placówek oświatowych diecezji świdnickiej. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 181 uczniów.

Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie w gronie laureatów znalazło się dwóch uczniów, przygotowanych przez katechetkę Ewę Miałkowską: Stanisław Michałowski z klasy czwartej zajął II miejsce w konkursie plastycznym i Szymon Szklarek z klasy ósmej zdobył I miejsce w kategorii wiedzy.

Laureaci otrzymali z rąk ks. Krzysztofa Ory, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej i ks. Damiana Mroczkowskiego, dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, pamiątkowe dyplomy, książki o tematyce misyjnej i vouchery do sklepu sportowego.

Dodajmy, że bp Marek Mendyk wręczył podziękowanie Ewie Miałkowskiej za włożony wkład pracy w przygotowanie uczniów i pomoc w organizacji konkursu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group