Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkurs dla młodych patriotów

Piątek, 23 marca 2012, 8:22
Aktualizacja: 8:25
Autor: red
Świdnica: Konkurs dla młodych patriotów
Fot. użyczone
Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich zorganizuje konkurs historyczny „Świdnica – moje miasto”. To konkurs dla młodzieży szkól gimnazjalnych i podnagimnazjalnych, w organizacji którego partnerem SPiKŚ jest Muzeum Dawnego Kupiectwa.

- Wśród naszych działań jest wspieranie zdolnej, mądrej młodzieży. Poprzez ten konkurs chcemy propagować historię naszego miasta, rozwijać u młodzieży patriotyzm. Poziom zmagań jest zawsze bardzo wysoki, co bardzo nas cieszy – mówi Leszek Mazurek, wiceprezes SPiKŚ.
Co roku w konkursie bierze udział kilka drużyn ze świdnickich szkół. Jednych kusi chęć sprawdzenia się, innych – wartościowe nagrody, fundowane przez przedsiębiorców. Regułą jest, że zwycięzcą konkursu jedzie na wycieczkę do jednej z europejskich stolic. Kolejni laureaci otrzymują wieżę hi fi i aparat fotograficzny. Dla kolejnych uczestników, którzy uzyskali dobre wyniki – nagrody książkowe.
- Konkurs tradycyjnie odbędzie się pod koniec roku szkolnego, w czerwcu. I tradycyjnie zaprosimy do niego świdnickie szkoły, licząc na szeroki udział miłośników lokalnej historii – podkreśla Leszek Mazurek.

Partnerem konkursu jest redakcja „Wiadomości Świdnickich”, które od kilku edycji fundują nagrodę – wartościowy sprzęt RTV – dla szkoły, której uczniowie osiągną sumarycznie najlepsze rezultaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group