Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Konkurs królowej nauk

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 14:51
Aktualizacja: 14:55
Autor: red.
Pszenno: Konkurs królowej nauk
Fot. UG Świdnica
– Matematyka jest królową nauk. W przeciwieństwie do innych dziedzin, matematyka się nie dezaktualizuje, to co zostanie udowodnione pozostaje niezmienne – mówi Zbigniew Janus, dyrektor gimnazjum w Pszennie i gospodarz I Powiatowego Konkursu Matematycznego.

15 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie organizuje I Powiatowy Konkurs Matematyczny. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas IV-VI szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu świdnickiego.

- Celem konkursu jest między innymi rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wyzwolenie twórczej aktywności. Uczniowie spotykają się na wielu konkursach, zaspokajających ambicje artystyczne, plastyczne, recytatorskie, teatralne lub sportowe. Tym razem chcemy dać szansę spotkania uczniom, którzy bardziej pasjonują się łamigłówkami, niż występami publicznymi. Tego typu konkursy to możliwość spotkania się, wzajemnego poznania i rozbudzenia świadomości jak wielu uczniów … lubi matematykę - dodaje dyr. Janus.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa.

- Matematyka towarzyszy nam na co dzień: w domu, w pracy, w szkole, w sklepie. Pomaga rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania i rozwiązywania problemów, które wykorzystać możemy w codziennym życiu. Uczy nas systematyczności, wytrwałości i ułatwia nam poznanie innych dziedzin nauki. Mam nadzieję, że pierwsza edycja konkursu matematycznego w gimnazjum w Pszennie zgromadzi wielu uzdolnionych uczniów, a efekty ich wiedzy już niebawem będą jeszcze bardziej zauważalne – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Szczegółowych informacji na temat I Konkursu Matematycznego udzielają: pani Elżbieta Janowicz-nauczyciel matematyki i fizyki oraz pani Agnieszka Tchorowska-Miszkuro, nauczyciel matematyki z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group