Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1170
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Konkurs na logo i nazwę schroniska

Środa, 25 stycznia 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: red
Gmina Świdnica: Konkurs na logo i nazwę schroniska
Fot. użyczone
Większość ze schronisk młodzieżowych posiada swą nazwę własną np. Szarotka, Samotnia, Oleandry, Świteź. SSM w Lubachowie jako najmłodsza gminna placówka oświatowo–wychowawcza, także chciałoby poszczycić się nazwą, o którą bardzo często pytają goszczący u nas turyści. Dlatego też Dyrektor Szkolnego Schronisko Młodzieżowe ogłasza dwu etapowy konkurs na nadanie nazwy własnej dla obiektu w Lubachowie.

I etap konkursu, który rozpoczyna się 1 lutego, adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica. 6 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem opracowuje proponowaną przez siebie nazwę dla schroniska wraz z uzasadnieniem oraz propozycją znaku graficznego powiązanego z proponowaną nazwą. Każda grupa może zaproponować maksymalnie 3 nazwy. Nazwa schroniska powinna być związana z jednym z następujących kryteriów:
a/ położeniem terytorialnym schroniska i lokalnymi atrakcjami turystycznymi (np. : Góry Sowie, jezioro Bystrzyckie, rzeka Bystrzyca);
b/ lokalnymi atrakcjami turystycznymi (np. : Zapora Wodna, Sztolnie, Zamek Grodno);
c/ występującymi na terenie Lubachowa (Leśnictwo Złoty Las) gatunkami roślin i zwierząt (np.: paproć zwyczajna, nietoperz, paź królowej);
d/ terminami związanymi z ekologią i edukacją ekologiczną (np.: alternatywne źródła energii, segregacja odpadów).
Etap ten będzie trwał do 30 kwietnia 2012 roku, a następnie Komisja Konkursowa wybiera 5 propozycji nazw, które przechodzą do II etapu konkursu. W II etapie konkursu mogą głosować goście SSM za pomocą ankiety z 5 propozycjami nazwy, oraz internauci wypełniając ankietę, która będzie zamieszczona na stronie internetowej schroniska oraz Urzędu Gminy Świdnica. Głosowanie będzie trwało od 15 maja do 30 października 2012 roku.
Dla uczestników, których propozycje nazwy zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu czekają nagrody wyróżnienia, a dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda główna w formie 2 dniowego pobytu w Schronisku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w okresie do 15 listopada.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

regulamin: gmina.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group