Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Konserwują rowy melioracyjne

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 7:13
Autor: red.
Gmina Żarów: Konserwują rowy melioracyjne
Fot. UM Żarów
Ponad 10 kilometrów rowów melioracyjnych zostało w tym roku poddanych gruntownej konserwacji. W tej chwili zakończyły się prace remontowe przepustu w pobliżu Owczarni w Mrowinach i oczyszczanie rowów w Przyłęgowie.

Poprawie uległy również urządzenia melioracyjne w Kalnie, Siedlimowicach, Marcinowiczkach, Wierzbnej, Bukowie, Imbramowicach i Pożarzysku. - Dzięki dodatkowym środkom finansowym, które corocznie otrzymujemy od gminy Żarów, Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego możemy utrzymywać urządzenia melioracyjne w coraz lepszym stanie. W tym roku suma ponad 72 tysięcy złotych pozwoliła na wykonanie prac melioracyjnych w większości miejscowości. Mam nadzieję, że przyszły rok przyniesie kolejne dofinansowania, a my będziemy mogli się skupić na renowacji rowów melioracyjnych - wyjaśnia Artur Bernatowicz, przewodniczący spółki wodnej w Żarowie.

Remontowany przepust w Mrowinach, ze względu na swój wiek został całkowicie przebudowany. Jego remont, w tak dużym zakresie zapewni funkcjonalność tego urządzenia dla miejscowej społeczności na następne lata. Dogłębnie oczyszczone rowy melioracyjne w Przyłęgowie również pozwolą na odpowiednie uregulowanie wód gruntowych. - Rowy zostały całkowicie pogłębione i oczyszczone. Wymagały już gruntownej konserwacji, gdyż w niektórych miejscach były zrównane z ziemią, a przez to nie było odpowiedniego odpływu wody - dopowiada Agnieszka Proniewicz, sołtys Przyłęgowa.

Dotacje, które trafiły do spółki wodnej zostały przyznane przy czynnym udziale pracowników żarowskiego Urzędu Miejskiego, w zakresie tworzenia wniosków i nadzorze merytorycznym nad realizacją zadań.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group