Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kopalnia wiedzy o kamieniu

Środa, 19 września 2018, 7:01
Autor: red
Strzegom: Kopalnia wiedzy o kamieniu
Fot. UM Strzegom
Już niedługo w Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" w Strzegomiu udostępnione zostanie multimedialne centrum informacji o "Szlaku Kamienia" i jego atrakcjach. Pod koniec sierpnia zakończyły się prace związane z jego uruchomieniem.

Jak zapowiada Wioletta Urban - Smagłowska, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w UM w Strzegomiu, strzegomski koordynator projektu "Szlak Kamienia", będzie to wielka atrakcja nie tylko dla samych mieszkańców gminy Strzegom, ale przede wszystkim dla turystów odwiedzających Ziemię Strzegomską.
- Multimedialne centrum informacji umożliwi wirtualny spacer po wszystkich najważniejszych miejscach związanych z kamieniem na terenie miast, które realizują projekt "Szlak Kamienia". W ten sposób będzie można zwiedzić Strzegom, Świdnicę, Dobromierz, Horice i Podzvicinsko. Wielkim atutem tego centrum jest fakt, że wszystkie informacje są przetłumaczone na 4 języki: polski, czeski, angielski i niemiecki - zaznacza Wioletta Urban - Smagłowska.

Każdy z partnerów przygotował bogate materiały multimedialne dla turystów. Jest mnóstwo ciekawych zdjęć, widokówek i filmów promocyjnych ukazujących najważniejsze atrakcje turystyczne. Udało się zgromadzić wiele materiałów o lokalnych artystach, którzy rzeźbią w granicie i piaskowcu. Ukazano imprezy związane z wydobyciem i obróbką kamienia:
m. in.: Święto Granitu Strzegomskiego, Plenery kamieniarskie, czy też Giełdę Minerałów. Każdy kto odwiedzi Karmel, będzie mógł zapoznać się także z miejską trasą turystyczną w Strzegomiu i zaplanować sobie spacer po naszym mieście.

Co warto podkreślić, centrum multimedialne jest przeznaczone dla osób w każdym wieku. Oprócz specjalistycznej wiedzy dla dorosłych, w ofercie jest wiele multimediów dla dzieci. Najmłodsi będą mogli np. rozwiązać quiz o granicie, pograć w kamiennego ping-ponga, pokolorować malowanki, czy też ułożyć puzzle o różnej skali trudności. Jedną z największych atrakcji jest możliwość wysłania multimedialnej widokówki z własnym zdjęciem. Wystarczy wybrać wzór widokówki, która nam się najbardziej spodoba, zrobić zdjęcie za pomocą specjalnej kamerki, następnie nanieść tę fotkę na widokówkę, napisać kilka słów pozdrowień i wysłać ją e-mailem do konkretnego adresata.

- Wierzę, że to miejsce będzie bardzo popularne. Już teraz zapraszam wszystkich chętnych, by zapoznali się z nowoczesnymi technologiami związanymi z kamieniem - podsumowuje Wioletta Urban - Smagłowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group