Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kradli elementy metalowe z jachtów

Poniedziałek, 3 marca 2014, 11:08
Aktualizacja: 11:13
Autor: red.
Świdnica: Kradli elementy metalowe z jachtów
Fot. archiwum
Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się sprawą 14–letniego mieszkańca Świdnicy, który wspólnie z dwoma 19–letnimi kolegami dokonał kradzieży elementów metalowych z 2 jachtów. Straty na szkodę właścicieli wyniosły 16 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia w stanie uszkodzonym została odnaleziona i przekazana właścicielom.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców Świdnicy. Dwóch 19-latków i 14-latek w okresie od 15 do 23 lutego bieżącego roku, dokonali kradzieży profili łączących kadłuby katamaranu, klimatyzatora oraz innych elementów metalowych stanowiących wyposażenie jachtów. Sprawcy skradzione przedmioty sprzedali w punkcie skupu złomu. Za sprzedany towar otrzymali około 600 złotych. „Zarobione” w ten sposób pieniądze podzielili między sobą, natomiast straty jakie ponieśli właściciele jachtów wyniosły 16 tysięcy złotych.

Dwóm 19-latkom zatrzymanym przez policjantów przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem, obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Natomiast materiały dotyczące 14-latka zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Świdnicy, który podejmie decyzję w sprawie nieletniego.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group