Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kradzieże "na policjanta" – bądźmy szczególnie ostrożni

Niedziela, 11 stycznia 2015, 8:34
Aktualizacja: 21:36
Autor: red.
Region: Kradzieże "na policjanta" – bądźmy szczególnie ostrożni
Fot. archiwum
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Jak działają sprawcy?
Sposób działania sprawców jest podobny. Przychodzą do mieszkania osoby starszej, przedstawiają się za policjantów pokazują fałszywą legitymację służbową i dokonują przeszukania mieszkania pod pretekstem np. poszukiwania skradzionych przedmiotów zakupionych przez seniora.
W trakcie przeszukania dokonują kradzieży wartościowych przedmiotów i oddalają się z miejsca zdarzenia.
Osoby starsze, które staja się ofiarami kradzieży " na policjanta", nie są w stanie przypomnieć sobie wyglądu sprawców i nie potrafią rozpoznać ich po głosie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group