Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Krąg życzliwości oplótł ratusz

Sobota, 26 maja 2018, 11:55
Autor: red
Świebodzice: Krąg życzliwości oplótł ratusz
Fot. UM Świebodzice
– Jesteśmy różni, inni, ale wszyscy piękni i równi pod wspólnym dachem nieba – takie przesłanie popłynęło w Świebodzicach podczas II Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia.

Utworzyliśmy wyjątkowy, pełen dobrej energii, krąg życzliwości wokół ratusza, a później wszyscy uczestnicy wydarzenia przeszli do Parku Miejskiego, by wspólnie bawić się, poznawać, uczyć wzajemnej tolerancji i szacunku.

Druga edycja wydarzenia, mającego podkreślić, jak ważne jest zrozumienie dla inności i niepełnosprawności, rozpoczęła się o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy spotkali się w Rynku, by utworzyć krąg życzliwości. Ratusz został opleciony charakterystyczną, błękitną wstęgą, którą chwycili wszyscy zgromadzeni dając w ten sposób wyraz jedności z osobami niepełnosprawnymi.

Następnie barwny, rozśpiewany pochód "pod wspólnym dachem nieba” – błękitnym kawałkiem płótna, który uczestnicy trzymali nad głowami - udał się ulicami miasta do Parku Miejskiego, gdzie zorganizowane zostały gry i zabawy dla uczestników happeningu. Wystąpił także zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Organizatorem i pomysłodawcą Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”. Patronem Honorowym jest Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który wziął udział w kręgu życzliwości i przemarszu tolerancji.
- Dziękując za to wyjątkowe wydarzenie chciałbym podkreślić, że my, w Świebodzicach, dzień tolerancji i zrozumienia mamy tak naprawdę na co dzień. Osoby niepełnosprawne są ważną częścią naszej społeczności, uczestniczą w życiu miasta, są naszymi przyjaciółmi – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

I to są fakty, bo wszystkie organizacje zajmujące się wsparciem i opieką nad osobami z wszelkimi niepełnosprawnościami, uczestniczą aktywnie w życiu miasta: to zarówno uczniowie ZSS i podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, ale także dorośli, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, i wiele innych organizacji.

W przemarszu wzięli udział także radni miejscy i powiatowi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group