Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1078
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krok w stronę remontu

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 7:49
Autor: red
Świdnica: Krok w stronę remontu
Fot. UM Świdnica
Krok w stronę dofinansowania remontu ulicy Sikorskiego w Świdnicy.

Wojewoda Dolnośląski, Jarosław Obremski pozytywnie zarekomendował wniosek Świdnicy o dofinansowanie remontu ul. Sikorskiego w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto stara się o środki zewnętrzne w wysokości 50% poniesionych kosztów całości inwestycji, czyli 1 877 193,00 zł. Oficjalna lista zadań rekomendowanych do dofinansowania powinna zostać ogłoszona przez Wojewodę do końca listopada br., natomiast ostateczną decyzję komu i w jakiej ilości zostaną przyznane środki podejmie Minister Infrastruktury pod koniec I kwartału przyszłego roku.

Świdnica w sumie złożyła 3 projekty w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dotyczyły one ul. Inżynierskiej, Polna Droga oraz Sikorskiego. Właśnie ta ostatnia inwestycja uzyskała pozytywną rekomendację Wojewody Dolnośląskiego, co znacznie zwiększa jej szanse na uzyskanie dofinansowanie z rządowego programu. Wniosek złożony przez Świdnicę dotyczy remontu ostatniego odcinka ulicy Sikorskiego od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza (odcinek A-B) wraz z sięgaczem ul. Sikorskiego do budynków mieszkalnych. Odnowione mają również zostać chodniki na danym odcinku, dwie zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa. Całkowity koszt zadania to 3 754 386,00 zł.

- To dobra wiadomość dla miasta, która daje nam nadzieje na pozyskanie funduszy zewnętrznych bez których realizacja tak kosztownych inwestycji nie byłaby możliwa. Uzyskane dofinansowanie pozwoli nam dokończyć remont ostatniego odcinka ul. Sikorskiego. Dziękuję Panu Jarosławowi Obremskiemu, Wojewodzie Dolnośląskiemu za poparcie naszego projektu – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Ulica Sikorskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Stanowi drogę wylotową w kierunku Strzegomia i Legnicy. Natężenie ruchu na drodze jest duże. Na przyległych terenach z jedynym dojazdem od ul. Sikorskiego, powstają nowe osiedla mieszkaniowe (rejon ul: Podmiejskiej, Deszczowej, Pogodnej, Potokowej). Rozbudowuje się również strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej.

W kolejnych edycjach naboru miasto ponownie aplikować będzie o środki na tak potrzebne zadania, jak remont Polnej Drogi i budowa ulicy Inżynierskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group