Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Królowały samochody

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 11:03
Autor: red
Strzegom: Królowały samochody
Fot. UM Strzegom
Strzegomscy miłośnicy motoryzacji mieli swoje przysłowiowe "pięć minut". W sobotnie południe (28 sierpnia br.) do naszego miasta przyjechały wspaniałe pojazdy w ramach Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który odbywał się pod hasłem "Śladami polsko–niemieckiego pojednania".

Imprezę zorganizowali: Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, Izerokarkonoski Klub Auto Retro i Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji.

Rajd rozpoczął się krótko przed godziną 11.00 na parkingu przy ul. Św. Anny. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia uczestnicy podzielili się na grupy. Jedna z nich przeszła do Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" na poczęstunek, a druga udała się na zwiedzanie Bazyliki Mniejszej. Po zakończeniu posiłku i zwiedzania, uczestnicy wrócili na parking, gdzie ich auta i stroje były oceniane przez jury pod przewodnictwem zastępcy burmistrza Strzegomia - Wiesława Witkowskiego. O godzinie 12.30 jury ogłosiło swoje oceny, wybierając 10 najlepszych załóg, które otrzymały pamiątkowe puchary ze strzegomskiego granitu.

Dzięki sprzyjającej pogodzie można było obejrzeć w Strzegomiu kawałek motoryzacyjnej historii. Całe wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem, a chwilę przed godziną 13.00 wszyscy uczestnicy ruszyli w dalszą trasę do Świdnicy i Krzyżowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group