Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Kropla życia" zaprasza do dzielenia się krwią

Wtorek, 29 listopada 2011, 10:37
Aktualizacja: 10:59
Autor: oprac. Ika
Świdnica: "Kropla życia" zaprasza do dzielenia się krwią
Fot. użyczone
Małymi kroczkami zbliża się okres świąteczny. Za kilka dni odwiedzi nas Św. Mikołaj a za kilka tygodnie będziemy wypatrywali na niebie pierwszej gwiazdki. Chorzy ludzie tak samo jak my chcą poczuć magiczną moc świat.
Więc już teraz apel w waszą stronę.

Informujemy, że od 1 do 23 grudnia br., każdy Honorowy Krwiodawca za oddaną krew otrzyma dodatkowo 2 tabliczki czekolady.
Serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami i prosimy Was, abyście pamiętali, że chorzy ludzie także potrzebują krwi na święta. Zapraszamy wszystkich do dzielenia się tym życiodajnym lekiem.

W Świdnicy krew można oddać w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ARS-MEDICA Sp. z o.o.
ul. Konopnickiej 4, w każdy czwartek o godz.8.00-12.00.

Kto może oddać krew

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew jest pobierana przy wykorzystaniu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, w sterylnych warunkach. Oddając krew nic nie ryzykujesz. Każdy zdrowy człowiek może jednorazowo oddać 450 ml krwi. Oddanie takiej ilości krwi nie powoduje żadnych skutków ubocznych a jej poziom już po 2-3 godzinach zaczyna wyrównywać się w naszym organizmie. Nim potencjalny dawca krwi przystąpi do procesu podzielenia się tym życiodajnym lekiem, wstępnie jest poddawany medycznej kontroli weryfikującej aktualny stan zdrowia. Pamiętajmy, że każdy z nas to potencjalny dawca krwi, lecz nie każdy może się nią dzielić. Istnieją pewne ograniczenia wiekowe (krwiodawcą może być osoba pełnoletnia w wieku pomiędzy 18 a 65 rokiem życia), medyczne (choroby, przyjmowane leki, przebyta żółtaczka, przewlekłe schorzenia układu krążenia, układu pokarmowego, układu oddechowego lub inne przeciwwskazania medyczne w tym drobne infekcje ), oraz inne czynniki (świeże tatuaże, kolczyki, badania endoskopowe). Ostatnie trzy przypadki powodują tylko czasową dyskwalifikację dawcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group