Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Krukowianie czekają na świetlicę

Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:59
Autor: red.
Kruków: Krukowianie czekają na świetlicę
Fot. UM Żarów
Ruszyły prace remontowe na świetlicy wiejskiej w Krukowie. Przebudowa i remont potrwają prawdopodobnie do końca września.

Do tej pory świetlicę wiejską w Krukowie tworzyło jedno pomieszczenie na piętrze, do którego prowadziły zewnętrzne schody. Po remoncie na cele świetlicy wiejskiej zaadaptowane zostaną także pomieszczenia na parterze, w których do niedawna jeszcze funkcjonował sklep. Całość zostanie połączona schodami wewnętrznymi. - Na parterze zaplanowano pomieszczenia kuchenne oraz socjalne wraz z toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Do tej części będzie prowadził ganek. Wewnątrz natomiast zostaną wykonane schody wewnętrzne, prowadzące na pierwsze piętro, do tzw. sali spotkań - wyjaśnia Andrzej Pach, właściciel firmy P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach, która wygrała przetarg na realizację zadania. Prace w Krukowie firma rozpoczęła pod koniec marca. - W chwili obecnej wykonaliśmy częściową rozbiórkę, roboty elektryczne oraz wzmacniamy całą konstrukcję - dodaje właściciel. W świetlicy znajdować się będzie ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła, wymienione zostaną okna i zamontowane nowe drzwi.

W projekcie przewidziano także wymianę pokrycia dachowego i ocieplenie izolacyjne całości budynku. Krukowianie z niecierpliwością oczekują odbudowy świetlicy wiejskiej. W końcu o tym, jak będzie wyglądała zadecydowali sami. Nic więc dziwnego, że często przyglądają się pracy robotników, przychodzą, podpytują o postęp prac. - Remont świetlicy jest dla nas bardzo ważny. Czekaliśmy na niego ponad 20 lat - mówi mieszkanka Krukowa Beata Ładej. Całkowity koszt remontu inwestycji wyniesie około 505 tysięcy złotych, z czego gmina Żarów pozyskała środki unijne, dokładnie 328.580,00 złotych z Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu". - Cieszymy się, że pozyskaliśmy tak, środki na remont świetlicy wiejskiej w Krukowie. Mając na uwadze dobro naszych mieszkańców mamy nadzieję, że wyremontowana świetlica będzie im dobrze służyła, koncentrując wokół siebie życie społeczne i kulturalne wioski - mówi burmistrz Leszek Michalak.

(Agnieszka Gryc UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group