Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Książka dla dzieci

Piątek, 31 marca 2023, 9:30
Aktualizacja: 10:31
Autor: red
Świebodzice: Książka dla dzieci
Fot. UM Świebodzice
Corocznie 2 kwietnia, w dzień urodzin wybitnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

W tym roku data ta przypada w niedzielę, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach już dziś rozpoczęła obchody święta wśród młodych czytelników. Dyrektor MBP wraz z pracownikami zaprosiła uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej nr 1, 2 oraz Szkoły Integracyjnej wraz z opiekunami na przestawienie kukiełkowe „Nowe szaty cesarza”. W piękny, baśniowy świat wprowadziła młodych widzów Dyrektor placówki Beata Wiciak. Warto wspomnieć, że dekoracje oraz kukiełki przygotowali własnoręcznie pracownicy biblioteki. Atmosfera była radosna i pełna pozytywnych emocji. Dzieci z prawdziwym zainteresowaniem śledziły losy próżnego cesarza. Na koniec uczniowie przekonali się, że warto mieć własne zdanie i głośno je wyrażać, aby nie dać zwieść się pozorom.

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne przedstawienie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci dla przedszkolaków i uczniów kolejnych miejskich podstawówek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group