Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto do Rady Powiatu i Sejmiku?

Wiadomości: powiat świdnicki/Dolny Śląsk
Poniedziałek, 24 listopada 2014, 11:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: red.
Fot. archiwum
Znane są już wyniki wyborów do Rady Powiatu Świdnickiego i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Województwo dolnośląskie jest ostatnim regionem, które podało oficjalne wyniki wyborów samorządowych.

Rada Powiatu Świdnickiego:

PSL: Magdalena Urbańska-Malucha, Zygmunt Bednarz, Tadeusz Szybiński, Edmund Staniewski, Maria Karkowska

PIS: Barbara Burak, Robert Garstecki, Urszula Ganczarek, Piotr Zalewski

Platforma Obywatelska: Stanisław Jarzyna, Ryszard Chołko, Krzysztof Sołtys, Piotr Fedorowicz

SLD: Beata Moskal-Słaniewska, Ryszard Kuc

Wspólnota Samorządowa: Wojciech Murdzek, Ireneusz Pałac, Beata Nejman, Bogdan Kożuchowicz

Wspólny Powiat: Zygmunt Worsa, Alicja Synowska, Paweł Ozga, Ryszard Gawron, Szczepan Kownacki

Razem dla Powiatu: Marek Zywer, Wiesław Witkowski

Sabina Cebula Porozumienie: Kazimierz Chajduga

Sejmik Województwa Dolnośląskiego:

Platforma Obywatelska (16 mandatów):

(Roman Szełemej wygrał wybory na prezydenta Wałbrzycha, jego mandat obejmie Julian Golak. Jeśli Rafał Dutkiewicz wygra wybory prezydenckie we Wrocławiu i nie obejmie mandatu radnego,
na jego miejsce wejdzie Ryszard Lech).

Roman Szełemej (36 999 głosów), Rafał Dutkiewicz (36 676 głosów), Barbara Zdrojewska (33 527 głosów), Cezary Przybylski (12 784 głosy), Czesław Kręcichwost (7615 głosów), Marek Obrębalski (7137 głosów), Jadwiga Szeląg (6926 głosów), Jerzy Michalak (6825 głosów), Iwona Krawczyk (6519 głosów), Zbigniew Szczygieł (5217 głosów), Marek Skorupa (4803 głosy), Anna Horodyska (4543 głosów), Paweł Wróblewski (4446 głosów), Janusz Marszałek (3430 głosów), Michał Bobowiec (3390 głosów), Ewa Rzewuska (2762 głosy)

Prawo i Sprawiedliwość (9 mandatów):

Andrzej Jaroch (20 756 głosów), Krzysztof Skóra (12 812 głosów), Piotr Sosiński (12 640 głosów), Paweł Hreniak (10 738 głosów), Tadeusz Lewandowski (9662 głosy), Krzysztof Kubów (7252 głosy), Roman Kowalczyk (5565 głosów), Piotr Dytko (5290 głosów), Jerzy Gierczak (4547 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe (5 mandatów):

(Andrzej Jasiński wygrał wybory na burmistrzem Mirska, jeśli nie obejmie mandatu radnego, jego miejsce w sejmiku może przejąć Kazimierz Huk 3146 głosów)

Ewa Mańkowska (13 176 głosów), Tadeusz Samborski (10 139 głosów), Włodzimierz Chlebosz (5992 głosy), Grażyna Cal (6462 głosów), Andrzej Jasiński (4618 głosów)

Bezpartyjni Samorządowcy (4 mandaty):

(Jeśli Robert Raczyński wygra wybory prezydenckie w Lubinie i nie obejmie mandatu radnego, na jego miejsce wejdzie Tymoteusz Myrda).

Paweł Kukiz (14 403 głosy), Robert Raczyński (9293 głosy), Aldona Wiktorska-Święcka (8902 głosów), Patryk Wild (6204 głosy)

Sojusz Lewicy Demokratycznej (2 mandaty):

Marek Dyduch (10 468 głosów), Kazimierz Janik (5492 głosy).

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group