Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kulinarne wariacje z truskawką

Wiadomości: Bystrzyca Górna
Wtorek, 19 czerwca 2012, 0:48
Aktualizacja: 0:49
Autor: red.
Fot. użyczone
Znani są już z kapusty po bystrzycku oraz pysznych bab pieczonych przed Wielkanocą. Teraz przyszedł czas na kulinarne wariacje z truskawką. Już w najbliższą środę, 20 czerwca Rada Sołecka, Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy „Trzy Sosny” zapełniać będą szafę przysmaków, przygotowując przetwory z owoców, warzyw i grzybów.

Receptury na kapustę nikomu nie ujawnimy – mówią z uśmiechem gospodynie z Bystrzycy Górnej. Częstowałyśmy nią gości podczas ostatnich dożynek gminnych w Krzyżowej, zdobywając I miejsce w konkursie LGD na produkt obszaru partnerstwa, a wcześniej m.in. w Jaszkowej Górnej, gdzie odbierałyśmy nagrodę – III miejsce w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2010”.

Do udziału w przygotowaniu przetworów, które będą prezentowane podczas dorocznych dożynek i wizyt studyjnych organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Jeżeli jesteś zainteresowany naszym pomysłem, znasz ciekawe przepisy na przetwory z truskawek, lub chcesz się ich nauczyć przyjdź już w najbliższą środę na świetlicę w Bystrzycy Górnej.

Startujemy 20 czerwca o godz. 16. Na początek będziemy tworzyć truskawkowe wariacje kulinarne. Do szafy schowamy dżem z truskawek i konfitury. Przybyłych gości poczęstujemy smacznym i zdrowym koktajlem oraz świeżo upieczonym ciastem. Oczywiście z truskawek. Przygotowane produkty zostaną opisane, tak aby na koniec powstały kulinarne sekrety szafy z Bystrzycy Górnej – mówi sołtys wsi Beata Szyszka.

Jak zapowiadają pomysłodawcy przedsięwzięcia, kulinarne wariacje będą miały swój cykliczny charakter. Każdego miesiąca będą powstawały przetwory z sezonowych owoców, warzyw i grzybów. Uroczyste otwarcie szafy planowane jest na koniec roku.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group