Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: KWW Alicji Synowskiej przegrał w sądzie

Czwartek, 20 listopada 2014, 13:06
Aktualizacja: Piątek, 21 listopada 2014, 17:58
Autor: red.
Świdnica: KWW Alicji Synowskiej przegrał w sądzie
Fot. archiwum
W środę, 19 listopada Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał postanowienie nakazujące Komitetowi Wyborczemu Wyborców Alicji Synowskiej opublikowanie sprostowania rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji dotyczących prezydenta Wojciecha Murdzka i Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”. Komitet ma także przeprosić prezydenta.

- Postanowienie sądu traktujemy, jako dowód, że wobec Wojciecha Murdzka prowadzona była „brudna” kampania wyborcza, która miała wpływ na wyniki I tury wyborów. Wypowiedź Bolesława Marciniszyna, którą ocenił sąd jest tylko jednym z przykładów prowadzonej z premedytacją akcji dyskredytowania prezydenta w oczach świdniczan. Za postępowanie szczególnie niegodziwe uważamy naruszanie z pobudek politycznych dobrego imienia Fundacji. Bolesław Marciniszyn robił to wielokrotnie, także współdziałając z niektórymi innymi kandydatami w wyborach. Dzisiejsze postanowienie sądu kładzie kres bezkarności stosowania takich metod walki wyborczej.

Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Murdzka stosowny wniosek do Sądu Okręgowego sformułował w reakcji na skandaliczną treść wystąpienia Bolesława Marciniszyna w imieniu sztabu wyborczego Alicji Synowskiej w programie wyemitowanym w telewizji kablowej wieczorem 10 listopada. Wniosek ten został złożony 14 listopada, jeszcze przed wyborami. Faktu tego nie nagłaśnialiśmy, aby nie narazić się na zarzut wpływania na postawy wyborców, zanim sprawa nie zostanie rozstrzygnięta. Obecnie dołożymy wszelkich starań, aby powszechnym stała się wiedza o nieprawdziwości pomówień formułowanych pod adresem prezydenta Wojciecha Murdzka - mówi Ireneusz Pałac, szef miejskiego sztabu wyborczego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group