Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Łącznik w Świebodzicach już gotowy

Niedziela, 4 grudnia 2011, 9:20
Aktualizacja: 9:24
Autor: red
Świebodzice: Łącznik w Świebodzicach już gotowy
Fot. użyczone
Można już bezpiecznie spacerować przejściem pomiędzy ulicami Prusa i Krasickiego w Świebodzicach. Remont tego pasażu dla pieszych zakończył się kilkanaście dni temu.

W miejscu, gdzie przez wiele lat istniał ponury i ciemny zaułek jest teraz wygodne przejście, wyłożone kostką brukową, efektownie oświetlone i przyozdobione kamiennymi donicami z zielenią. Szczególnie ładnie łącznik prezentuje się wieczorem. Wkrótce w tym miejscu pojawi się także monitoring miejski, co wydaje się być rzeczą niezbędną. Zaledwie kilka dni po tym, jak wykonano nasadzenia w donicach, nieznani wandale wyrwali pnącza i rozrzucili je na chodniku.
Remont przejścia pomiędzy ulicami Prusa i Krasickiego został wykonany w ramach programu rewitalizacji miasta, na który gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Koszt zadania to nieco ponad 300 tys. zł.
Obecnie dobiegają końca jeszcze trzy inne zadania, będące efektem dofinasowania z RPO. To rewitalizacja Parku Miejskiego oraz przebudowa obszaru ulic Młynarskiej i Piaskowej a także budowa Centrum Rehabilitacji Społecznej. W przyszłym roku rozpocznie się kolejne – rewitalizacja fragmentu średniowiecznych murów obronnych miasta, znajdujących się przy ul. Piłsudskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group