Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Latawiec z nową radą, powiat z nowymi zespołami szkół

Piątek, 20 maja 2011, 11:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 15:10
Autor: KO
Świdnica: Latawiec z nową radą, powiat z nowymi zespołami szkół
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nowa Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy wygląda tak: przewodniczący – Krzysztof Sołtys, Tomasz Kurzawa – przedstawiciel wojewody, Dorota Puć–Pietrzykowska, Zbigniew Opaliński, Wiesław Witkowski, Marek Mazur, Stanisław Jarzyna, Daria Kurek, Wojciech Latuszek, Stanisław Wachowiak i Zbigniew Zduńczyk. Na VII sesji powiatowi rajcy podjęli też inne decyzje.

Najpierw radni na wczorajszej sesji zobaczyli prace nagrodzone w konkursie „Nie zostanę bezrobotnym” i wysłuchali informacji Konrada Jabłońskiego, prezesa Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych o działalności tej organizacji.

- W wyniku wszystkich bezpośrednich działań podjętych przez stowarzyszenie powstały sto trzy miejsca pracy na terenie powiatu świdnickiego - powiedział prezes Jabłoński.

- Stowarzyszenie jest już dorosłe - mówił po tej prezentacji radny Wojciech Latuszek. I powiedział, że powinno się ono już obyć bez osiemdziesięciotysięcznej dotacji z powiatu. - My tych pieniędzy potrzebujemy, żeby przeżyć – zaznaczył dramatycznym tonem.

Radni zmienili budżet powiatu na ten rok, a także dokonali zmian w wieloletniej prognozie finansowej powiatu. Podjęli uchwałę w sprawie określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu powiatu, kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informacji o przebiegu wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej za I półrocze roku budżetowego. Odwołali poprzednią radę społeczną Latawca i powołali nową. Utworzyli zespół poradni psychologiczno-pedagogicznych, który tworzą jednostki w Świdnicy, Strzegomiu i Świebodzicach. Rajcy dokonali też zmian w akcie założycielskim Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej, utworzyli Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu oraz Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, a skargi Stowarzyszenia Ekologicznego Ojczyzna na starostę dotyczące stawiania masztów telefonii komórkowej uznali za bezzasadne. Ostatnią uchwałą była ta w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Kultury, Sportu i Promocji i Komisji Rewizyjnej, z której zrezygnował radny Władysław Gołębiowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group