Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Laureat z Roztoki

Wtorek, 23 maja 2023, 7:22
Aktualizacja: 11:22
Autor: red
Roztoka: Laureat z Roztoki
Fot. UG Dobromierz
12 maja br. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów "zDolny Ślązak", w której uczestniczył uczeń Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce Przemysław Kuliś – laureat konkursu polonistycznego.

Dyplomy wręczył zwycięzcom Pan Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, który w swoim wystąpieniu powiedział: „Organizujemy ten konkurs po to, żeby wspierać młode talenty, które później będą budowały siłę naszego regionu i naszego kraju. Chcemy ich zainteresować przedmiotami konkursowymi i pokazać, że nauka może zagwarantować dobrą przyszłość.”

Wszyscy nagrodzeni otrzymali także medale od Pana Romana Kowalczyka - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który zwrócił się do nich słowami: „Życzę wam, drodzy uczniowie, nieustającej ciekawości, bo to ona, oprócz wytrwałości, talentu i pracy, wiedzie do sukcesu. Ona jest gwarancją odkrywania i gwarancja zwyciężania.”

Konkurs „zDolny Ślązak” jest konkursem wojewódzkim, skierowanym do wszystkich uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego i obejmuje następujące przedmioty szkolne: język polski, matematyka, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, język angielski oraz język niemiecki.

W tym roku szkolnym przystąpiło do niego 58253 uczniów. Do etapu powiatowego dostało się 4208 osób. W finałach wzięło udział 1251 uczniów, z których wyłoniono 402 laureatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group