Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lekcja demokracji w IV LO

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 25 kwietnia 2014, 8:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: red.
Fot. użyczone
„Bezpieczna szkoła – demokratyczny kraj”. To nazwa projektu przeprowadzanego przez IV Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy i organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dlaczego warto głosować, co daje nam udział w wyborach, jakimi wyborami powinna kierować się młodzież przy wyborze kandydata?

Na te i mnóstwo innych pytań odpowiadali przybyli na spotkanie przedstawiciele samorządu terytorialnego: Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki, Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu, Ireneusz Pałac Zastępca Prezydenta Świdnicy oraz Regina Adamska Przewodnicząca Rady Gminy Świdnicy.

- Niewielka frekwencja podczas wyborów świadczy o tym, że już w szkole powinniśmy pokazywać młodzieży czym jest demokracja i jak ważne jest świadome uczestniczenie w jej najważniejszym elemencie jakim są wybory – podsumowuje spotkanie Alicja Synowska, wicestarosta.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się między innymi, jak wygląda proces układania list wyborczych, czym kierują się komitety szukając kandydatów na listy wyborcze lub jak wygląda praca w komisjach wyborczych. - Mam nadzieję, że takie spotkanie uświadomi młodzieży, że ich głos w wyborach jest niezwykle ważny, zwłaszcza po tym, jak przytoczyliśmy im przykłady kandydatów, którzy przegrali wybory jednym lub dwoma głosami – dodaje Sabina Cebula.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group