Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lekcja z parlamentarzystami w Świdnicy

Wtorek, 25 czerwca 2013, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: red.
Świdnica: Lekcja z parlamentarzystami w Świdnicy
Fot. użyczone
Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz z senatorem Wiesławem Kilianem, w ramach cyklu spotkań pod nazwą "Jak pracuje mój parlamentarzysta", zorganizowali dla uczniów szkoły podstawowej nietypową lekcję. W poniedziałek, 24 czerwca, politycy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy.

Tym razem świdniccy trzecioklasiści mieli okazję dowiedzieć się między innymi co to jest Parlament, jak pracują poseł i senator oraz kto może zostać prezydentem. Uczniowie z zaangażowaniem zadawali wiele pytań, a na koniec rozwiązali niełatwą krzyżówkę pokazując, że dużo wynieśli z przeprowadzonej lekcji. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a wśród nich edukacyjne książeczki z odpowiedziami na niecodzienne pytania - Czy można wydawać więcej niż się zarabia i czy warto trzymać pieniądze w skarpecie ?

- Pragniemy podkreślić, że inicjatywa ma na celu edukację najmłodszych. Jednocześnie mamy nadzieję, że nasza współpraca na rzecz dzieci będzie się pomyślnie rozwijała oraz przyniesie nam mnóstwo satysfakcji, a dzieciom wiele radości - podsumowują parlamentarzyści. Pierwsza lekcja miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Parlamentarzyści zapewniają, że to nie ostatnie tego typu spotkania z dziećmi. W przyszłości zamierzają odwiedzić inne szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group