Czytających: 2004

Świdnica: Lekkoatleci GLKS Świdnica rozpoczęli sezon

Piątek, 18 marca 2016, 16:11
Na terenie kompleksu kąpielowego Morskie Oko we Wrocławiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych.

Impreza poprzedzała Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w biegach przełajowych. Doskonale zaprezentowali się reprezentanci GLKS Świdnica.

Bieg juniorów na dystansie 3 km był teatrem dwóch aktorów. O zwycięstwo walczyli odwieczni rywale – Dariusz Boratyński z SS MKS Parasol Wrocław i Wojciech Grześków z GLKS Świdnica. Tym razem minimalnie lepszym okazał się ten pierwszy. Świetnie wypadła też nowicjuszka w biegowej branży – Patrycja Taratuta, która w biegu na dystansie 1500m młodziczek zajęła 3. miejsce.

W Lwówku Śląskim, na terenach przyległych do Stadionu Miejskiego, odbyły się kolejne zawody. W biegu na dystansie 1500m w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Patrycja Taratuta tym razem uplasowała się na doskonałym piątym miejscu. Natomiast Wojciech Grześków wygrał mocno obsadzony bieg open na 2000m.