Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Lewica wystartowała

Poniedziałek, 6 października 2014, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: red.
Warszawa: Lewica wystartowała
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę, 4 października, trzy największe polskie partie zainaugurowały w Warszawie kampanię samorządową. W Teatrze Capitol kampanię rozpoczął Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem. W uroczystości uczestniczyła kandydatka na pretendenta Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska.

- Miałam zaszczyt witać zgromadzonych w teatrze w imieniu całego Dolnego Śląska. W wystąpieniu podkreśliłam, iż pochodzę z najpiękniejszego regionu turystycznego w Polsce. Każdy z nas miał możliwość skupienia się na jednym, wybranym elemencie swojego programu. Podkreśliłam, jak ważne jest, by zapewnić godne życie osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym. Samorządy wszystkich szczebli we współpracy ze sobą muszą zagwarantować swoim mieszkańcom takie instytucje, jak hospicja, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze czy domy seniora. Bez wsparcia okazywanego osobom często bezbronnym, skrzywdzonym przez życie, samotnym, nie może być mowy o sprawiedliwym samorządzie – mówi Beata Moskal-Słaniewska.

Jej nazwisko znalazło się także w przemówieniu szefa SLD, Leszka Millera, który zwrócił szczególną uwagę na kilkunastu kandydatów z całej Polski. Obiecał jednocześnie, że w czasie kampanii wyborczej odwiedzi Świdnicę.

- Główny nurt naszej kampanii będzie związany z prezentacją tego, co chcemy osiągnąć dla mieszkańców, a nie przeciw komu. Chcemy aby w Polsce było: Mądrze, Zdrowo, Bezpiecznie i Samorządnie. Mądrze - bo edukacja i inwestowanie w kapitał ludzki tworzą największe bogactwo naszego kraju. Zdrowo - bo to wartość najcenniejsza dla każdego człowieka. Bezpiecznie - bo każdy człowiek chce czuć się niezagrożony i nie tylko w domu, czy na ulicy, ale także w rodzinie, gdy ma zapłacić rachunki za żywność, gaz, ciepłą wodę czy energię elektryczną. Dzisiaj w Polsce jesteśmy świadkami ciekawej dyskusji na temat bezpieczeństwa. Myślę, że podzielicie mój pogląd, że występuje zagrożenie bezpieczeństwa socjalnego, a nie militarnego, że Polska ma być gospodarna, a nie militarna – mówił w Warszawie Leszek Miller.

Kandydatka na prezydenta Świdnicy podkreśla, że lewicowy program w centrum uwagi stawia ludzi, ich codzienne potrzeby, problemy, z którymi borykają się w życiu.

- Nie wszystkie oczywiście sprawy rozstrzygnąć może samorząd. Ale tworzenie dobrych relacji, wspieranie przedsiębiorczości, kreatywności, to bardzo ważne elementy zarządzania naszymi lokalnymi wspólnotami. Na sobotniej inauguracji spotkałam wiele osób, które mają świetne pomysły, sprawdzone w praktyce, wielu bowiem obecnych na uroczystości, to dzisiejsi prezydenci, burmistrzowie, wójtowie. Na pewno z pomysłów tych będę chciała skorzystać – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska.

KWW SLD Lewica Razem wystawia w całej Polsce 40 tysięcy kandydatów na radnych wszystkich szczebli, na wójtów, burmistrzów i prezydentów. SLD nie odżegnuje się dziś od żadnych przyszłych koalicji, zostawiając decyzję w tej sprawie samorządowcom. Wszystko zależeć będzie od porozumienia w sprawie lokalnych programów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group