Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili komendę

Wtorek, 16 stycznia 2018, 7:10
Autor: red
Strzegom: Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili komendę
Fot. KPP Świdnica
Uczniowie klasy I i II o profilu mundurowym z LO w Strzegomiu, pojawili się z wizytą w tutejszej Komendzie Powiatowej Policji. Młodzież zwiedziła jednostkę, zapoznała się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz miała okazję bliżej przyjrzeć się wyposażeniu policyjnemu, jak i poznać zasady działania i parametry tego sprzętu.

Podczas pierwszej części wizyty, specjalista ds. prewencji kryminalnej oprowadził młodzież po jednostce. Goście zwiedzili m.in. pomieszczenia zajmowane przez oficera dyżurnego oraz wybrane części różnych wydziałów, zapoznając się z zasadami pracy na poszczególnych stanowiskach.

Następnie wysłuchali wykładu wygłoszonego przez funkcjonariusza Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Prelekcja dotyczyła zarówno podstaw prawnych, jak i praktycznych zasad przeprowadzania interwencji, użycia broni oraz środków przymusu bezpośredniego.

Niewątpliwą atrakcją tej części spotkania była prezentacja oraz możliwość przyjrzenia się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, w tym wybranym jednostkom broni służbowej. Młodzież poznała zasady działania oraz parametry takiego sprzętu jak karabinek AK (kałasznikow), strzelba mossberg, pistolet maszynowy PM-98, kamizelka taktyczna, hełm kuloodporny.

Cała grupa licealistów, składająca się z części o profilu policyjnym i wojskowym, czynnie uczestniczyła w opisywanych zajęciach potwierdzając, iż są to dla nich ciekawe informacje, utwierdzające ich w słuszności wyboru kierunku nauki.

Uzyskana podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy praktyczna wiedza, na pewno będzie zatem cennym uzupełnieniem szkolnej edukacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group