Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lider białoruskiej opozycji w Świdnicy opowie o walce o demokrację

Sobota, 26 czerwca 2010, 14:47
Aktualizacja: 21:10
Autor: KO
Świdnica: Lider białoruskiej opozycji w Świdnicy opowie o walce o demokrację
Fot. wolnabialorus.org
Alaksander Milinkiewicz, kandydat sił opozycyjnych w wyborach prezydenckich na Białorusi, w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy pomodli się dziś za Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich i weźmie udział w dyskusji „Kresy Wschodnie. Kościół. Wolność. Demokracja”.

Milinkiewicz jest doktorem matematyki i fizyki, był w 2006 roku wspólnym kandydatem opozycji - Białoruskiego Kongresu Sił Demokratycznych - w wyborach prezydenckich. Ogłosił też już swój start w wyborach prezydenckich na Białorusi, które odbędą się do lutego 2011. Jest honorowym członkiem Związku Polaków na Białorusi.

Białorusin gości w Świdnicy w ramach Nocy Kościołów. Msza św. w intencji Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich rozpocznie się w świątyni przy ul. Prądzyńskiego o godz. 18.30. Godzinę później do dyskusji staną ks. dr Janusz Czarny, Aleksander Milinkiewicz, red. Grażyna Orłowska Sondej, Jacek Protasiewicz – poseł PE oraz Krzysztof Świderek – Konsul Generalny RP na Ukrainie. O godz. 20.30 rozpocznie się koncert chóru Głos Duszy z Białorusi.

Dziś też w katedrze o godz. 20.00 wprowadzenie do wykładu poprowadzi bp Ignacy Dec, a sam wykład na temat „Prześladowanie chrześcijan w XXI wieku. Kościoły chrześcijańskie w Pakistanie” wygłosi bp Joseph Coutts (Pakistan). O godz. 21.00 chętni będą mogli wysłuchać recitalu skrzypcowego Krzysztofa Jakowicza.

Szczegółowy program Nocy Kościołów – czytaj tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group