Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: List Prezydent Miasta Świdnicy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Piątek, 26 lutego 2016, 16:06
Aktualizacja: Sobota, 27 lutego 2016, 9:06
Autor: opr.red.
Świdnica: List Prezydent Miasta Świdnicy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fot. użyczone
Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal–Słaniewska wystosowała list do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego z prośbą o sfinansowanie remontu świdnickiej katedry z budżetu ministerstwa.

Pani prezydent ma nadzieję, iż minister potraktuje ten zabytek w sposób szczególny i obejmie go swoim patronatem i protektoratem.
Świdnica od wielu lat systematycznie wspiera prowadzone na terenie katedry prace renowacyjne. Wyasygnowanie kwoty większej niż kilkaset tysięcy złotych rocznie przekracza jednak możliwości miasta. Dlatego też wierząc we wspólne działania zarówno samorządowców, parlamentarzystów i księży, by obiekt ten zyskał pomoc ze strony ministerstwa, prezydent przesłała także listy do wszystkich parlamentarzystów naszego okręgu.

- Myślę, że jest dobry moment, aby wspólnie starać się o środki dla katedry świdnickiej. Jest to zabytek takiej klasy, iż wierzę, że wniosek, który kieruję na ręce ministra znajdzie przychylność i zostanie dobrze odebrany. Z apelem o wsparcie tych starań zwracam się do wszystkich parlamentarzystów naszego okręgu licząc, że będą lobbować za świdnicką katedrą – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Jednocześnie prezydent zaprasza ministra Glińskiego do odwiedzenia Świdnicy i naocznego zapoznania się z ponad 750-letnią świątynią, która na wielu przybyszach zrobiła już ogromne wrażenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group