Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Łopaty poszły w ruch

Środa, 26 maja 2010, 14:16
Aktualizacja: 14:32
Autor: KO
Świdnica: Łopaty poszły w ruch
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na razie tylko symbolicznie. Ale niebawem pełną parą ruszą prace przy budowie łącznika do autostrady A4. Dziś piach przerzucili włodarze powiatu i gmin oraz przedstawiciele wykonawcy. Teren budowy oficjalnie został przekazany firmie Heilit + Woerner i Strabag.

Budowę drogi rozpoczyna się od obiektów inżynieryjnych, a więc nieprędko doczekamy się asfaltu. Według planów szosa gotowa powinna być za piętnaście miesięcy.

- Na ten moment czekaliśmy ponad trzy lata – powiedział starosta Zygmunt Worsa, który na teren przyszłego ronda przed Świdnicą przywiózł własną łopatę. Ubrany w strój roboczy dumnie wbił ją w kupę piachu, którą na ten cel przywieziono.

Nowa trasa swój początek będzie miała właśnie w tym miejscu - ok. 400 metrów od tablicy informującej o wyjeździe z miasta Świdnica. Tu stanie duże dwupasmowe rondo o średnicy wewnętrznej 65 m ułatwiające włączenie się do ruchu z obecną drogą biegnącą ze Strzegomia do Świdnicy.

Wykonawca otrzymał od zarządu powiatu dziennik budowy. Inwestycja nosi nazwę „Budowa drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy”. Będzie ona będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Droga sprawi, że strefy ekonomiczne w Świdnicy i Żarowie zyskają szybsze połączenie z Wrocławiem i z drogami w całym kraju. Zyskają też mieszkańcy, którzy szybciej będą tędy mogli dojechać do stolicy województwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group