Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lotte jednak zainwestuje w Świdnicy

Wtorek, 23 sierpnia 2011, 15:33
Aktualizacja: 15:38
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Lotte jednak zainwestuje w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Firma LOTTE, japoński gigant, podjęła decyzję o zainwestowaniu w Świdnicy. Wybuduje fabryki, w których będą produkowane słodycze. Zakłady zlokalizowane na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park” mogą zatrudnić nawet kilkaset osób.

- To wspaniała wiadomość, ponieważ w Świdnicy pojawił się inwestor, który zajmie ostatni duży kawałek, przeznaczony pod produkcję. W sumie zagospodarowanie ponad 100 hektarów w strefie ekonomicznej, dzięki współpracy i zaangażowaniu bardzo wielu ludzi zajęło nam 7 lat. To naprawdę spore osiągnięcie. Tak jak dotychczas wszystkim naszym inwestorom, tak i teraz będziemy pomagać, by budowa nowej fabryki mogła się rozpocząć jak najszybciej. – mówił Wojciech Murdzek, który otrzymał wiadomość o inwestycji podczas urlopu.

We wrześniu 2010 roku Grupa LOTTE zakupiła najstarszą czekoladową markę w Polsce – firmę E.Wedel. Japoński inwestor od początku podkreślał, że planuje swoją ekspansję na cały rynek europejski, a Polska wraz z firmą E.Wedel ma stać się przyczółkiem w dalszym rozwoju koncernu w Europie. Spośród kilku ofert prezentujących poszczególne strefy ekonomiczne, wybrano lokalizację znajdującą się w Świdnicy.

Paweł Szcześniak, prezes firmy E.Wedel tak komentuje etap wyboru lokalizacji: - Jest nam bardzo miło, że rozmowy prowadzone były w spokojnych i przyjaznych warunkach, a nasi japońscy partnerzy poznali Polaków jako profesjonalistów i ludzi zaangażowanych, którzy potrafią zaprezentować się od jak najlepszej strony. Jest to doskonała wizytówka Polski i świetnie rokuje na przyszłość. My, jako marka E.Wedel, cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tych rozmowach oraz, że dokładamy swoją cegiełkę do rozwijania polskiej gospodarki.
W chwili obecnej trwają przygotowania do zakupu działki oraz sformalizowania zakupu ziemi jak i prace nad profilem produkcji oraz kierunkiem sprzedaży wyrobów.

***
Grupa LOTTE, z siedzibą w Tokio, jest międzynarodową firmą z rocznymi przychodami na poziomie 3,547 milardów Yen (w przybliżeniu 35 miliardów dolarów). Założona w 1948 jako firma specjalizująca się w sektorze gum do żucia, obecnie działa w różnych sektorach, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, sektor handlu, podróży i turystyki, sektor chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy. Kategoria słodyczy jest jednak kluczowym obszarem dla Grupy LOTTE.
W rankingu najsilniejszych światowych firm z branży słodyczy, Grupa LOTTE znajduje się na 6. pozycji, z silną obecnością na rynku Japonii i Korei, ale jest ona obecna również w Belgii z marką Guylian, w Chinach, Rosji oraz w krajach ASEAN. LOTTE jest największym producentem gum do żucia w Azji oraz trzecim największym na świecie.
***
O inwestycji pisaliśmy także tutaj:
Świdnica Czechy, czy może Słowacja – gdzie Wedel zbuduje swoją fabrykę?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group