Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Magistrat do Ratusza?

Piątek, 18 czerwca 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:17
Autor: KO
Świdnica: Magistrat do Ratusza?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W większości polskich miast urzędy mieszczą się w ratuszu. Centrum miasta sprawia, że mieszkańcom do władzy jest bliżej, a ta gości się w reprezentacyjnych pomieszczeniach. Co stanie się ze świdnickim Ratuszem, gdy zacznie nad nim górować wysoka wieża?

O to, czy urząd miejski chciałby się przenieść do Rynku, zapytaliśmy prezydenta Wojciecha Murdzka.

- Nie jest to możliwe, wymogi współczesnej obsługi klienta sprawiają, że potrzeba sporej przestrzeni – odpowiedział Wojciech Murdzek. – Ale blok śródrynkowy wykorzystujemy przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych i staramy się pokazać te piękne wnętrza, łącznie z historycznymi salami rajców.

Wieża ratuszowa ma stanąć do jesieni przyszłego roku. Będzie miała dziewięć pięter, na ostatnim zostanie udostępniony zwiedzającym otwarty taras widokowy. Piętro niżej taras będzie zamknięty. Dużo niżej, na poziomie drugim, zostanie przygotowany hol ekspozycyjny. Poziom pierwszy to też ekspozycje, ale również wejście do teatru i do Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Odbudowa wieży jest finansowana ze środków unijnych, więc przez pięć lat nie będzie tu można prowadzić działalności zarobkowej (poza sprzedażą biletów na samą wieżę). Ale po tym czasie miasto będzie mogło dokonać pewnych zmian w organizacji nowego obiektu.

- Za pięć lat będziemy mogli wreszcie uruchomić tu sympatyczną kawiarenkę i restaurację – zapowiada Waldemar Skórski, zastępca prezydenta miasta.

Fotorelacja z rozpoczęcia budowy wieży - tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group