Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Mają plany jak ją wykorzystać

Środa, 6 listopada 2013, 8:02
Autor: red.
Kruków: Mają plany jak ją wykorzystać
Fot. UM Żarów
Ma być miejscem spotkań i stać się centrum integracji wsi. Takie plany jej wykorzystania snują już dziś mieszkańcy Krukowa. Przed nimi jest jeszcze uroczystość otwarcia nowej i zmodernizowanej świetlicy wiejskiej.

- Jako sołtys będę starał się, aby powierzony nam obiekt był zadbany i właściwie użytkowany. Liczymy na to, że dzięki renowacji ze świetlicy korzystać będzie więcej mieszkańców, a i my sami z chęcią podejmować się będziemy organizacji różnych inicjatyw. Być może nowy obiekt będzie również częściej wynajmowany na imprezy cykliczne. Podczas zebrania wiejskiego z naszymi mieszkańcami postaramy się także ustalić termin uroczystości otwarcia nowej świetlicy - mówi Andrzej Grabowski, nowy sołtys Krukowa.

Na nową świetlicę mieszkańcy Krukowa czekali już od wielu lat. Po kilku miesiącach dobiegł końca jej kompleksowy remont. Już nie straszy swoim wyglądem. - Doczekaliśmy się modernizacji naszej świetlicy i dziś możemy powiedzieć, że jest jednym z piękniejszych obiektów w naszej gminie. Zachwyca również wyglądem wewnętrznym, tutaj wszystko jest nowe, toteż i nowe będą pomysły, jak mądrze ją wykorzystać - cieszy się Mariola Wądrzyk, mieszkanka Krukowa.

Świetlica wiejska w Krukowie została przebudowana i odnowiona, a całość kosztowała gminę Żarów ponad 300 tysięcy złotych. - Dzięki pozyskanym przez gminę środkom finansowym z Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" w wysokości 236.120,00 tysięcy złotych przeprowadzono remont świetlicy, tak długo wyczekiwany przez mieszkańców. Całość inwestycji pochłonęła 367.746, 64 tysięcy złotych - dopowiada Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group