Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Mają wóz

Środa, 30 grudnia 2020, 11:50
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Marcinowice: Mają wóz
Fot. Piotr Romanowicz
“Bitwa o wozy” wygrana! Samochód ratowniczo–gaśniczy wzmocnił Gminę Marcinowice.

"Bitwa o wozy" wygrana! Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO o wartości ponad 800 tysięcy złotych zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Marcinowicach. To dzięki mobilizacji mieszkańców Gminy Marcinowice, którzy w wyborach prezydenckich wykazali się wyjątkową, obywatelską postawą.

Wozy trafiły do gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw. Gmina Marcinowice osiągnęła najwyższą frekwencję 70,30% z ponad 40 gmin w dawnym województwie wałbrzyskim.

Pojazd, który zasilił jednostkę w Marcinowicach to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 na podwoziu marki VOLVO z kabiną sześcioosobową. Auto zabudowane i dostarczone przez firmę Bocar posiada nowoczesną autopompę, zbiornik na wodę o pojemności 4000 litrów i zbiornik na 400 litrów środka pianotwórczego. Wóz wyposażony jest w wyciągarkę, hydrauliczny sprzęt do ratownictwa drogowego, walizkę medyczną oraz maszt oświetleniowy. Na pokładzie znajduje się radiostacja samochodowa, latarki dla ratowników, drabina, sprzęt pożarniczy oraz system ładowania akumulatorów i sprężonego powietrza na postoju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group