Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Maltańczycy” w powiecie świdnickim

Wtorek, 26 listopada 2013, 8:01
Autor: red.
Świdnica: „Maltańczycy” w powiecie świdnickim
Fot. Starostwo Powiatowe
W piątek 22 listopada w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyło się spotkanie robocze z Kawalerami Maltańskimi z niemieckiego Biberach. Społecznicy co roku odwiedzają Powiat Świdnicki i znajdujące się na jego terenie instytucje nastawiono na niesienie pomocy, sprawdzają jakie są potrzeby, rozdzielają przywiezione dary oraz planują kolejne wizyty.

W tym roku delegacja w składzie: Gerhard Prestle- Pełnomocnik ds. Świdnicy, Albert Schmid- Referent ds. Finansów, Gerhard Sproll- Członek Związku Kawalerów Maltańskich, Walter Hänle- Zastępca Pełnomocnika Powiatu odwiedziła Dom Dziecka w Świdnicy, Schronisko im. Św. Brata Alberta oraz Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Wśród darów przywiezionych przez gości z Niemiec były między innymi: elektryczne łóżka rehabilitacyjne, chodziki, wózki inwalidzkie, mobilne kozetki lekarskie, kule, ręczniki, odzież, pieluchy dla dorosłych, prześcieradła nieprzemakalne, materiały do warsztatów, środki czystości oraz pralkę automatyczną, która zastąpi wysłużony sprzęt w schronisku dla bezdomnych i nowoczesny telewizor dla Domu Dziecka.

- Cieszymy się, że współpraca powiatu i Kawalerów Maltańskich trwa już tyle lat. Wraz z podopiecznymi obdarowanych placówek cieszymy się z przywiezionych darów, jednak niemniej ważne jest otwarte serce, zwykła ludzka dobroć oraz sama chęć pomagania – podsumowuje wizytę Alicja Synowska wicestarosta świdnicki. Goście z Biberach odwiedzili także Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group