Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Mały mistrz" w SP 6

Środa, 3 grudnia 2014, 9:41
Aktualizacja: 13:15
Autor: red.
Świdnica: "Mały mistrz" w SP 6
Fot. użyczone
W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy przystąpiła do udziału w programie „Mały Mistrz”. Jest on przeznaczony dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych, a jego celem jest propagowanie kultury fizycznej wśród uczniów.

Dzięki włączeniu się szkoły do programu dzieci będą mogły wykazać się większą aktywnością na ciekawych zajęciach prowadzonych nie tylko przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ale także przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego. Instruktorzy przeszli dodatkowe szkolenia, na których zapoznali się ze szczegółami powyższego programu. Szkoła otrzymała nie tylko wsparcie metodyczne ale również wyposażona została w niezbędny sprzęt sportowy. W bieżącym roku szkolnym programem objęto uczniów z klas I. Będą oni mieli możliwość kontynuacji tej formy zajęć przez kolejne dwa lata.

Dzięki realizacji programu będzie możliwe nawiązanie większej współpracy szkoły z rodzicami w tak ważnej dziedzinie, jaką jest krzewienie kultury fizycznej. Daje on rodzicom możliwość zaangażowania się w działania na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci i uzyskiwania bieżących informacji o stanie sprawności fizycznej oraz czynionych przez nie postępach.

Formuła "Małego Mistrza" opiera się na opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych, za które uczeń nagradzany jest odpowiednią odznaką, którą dzieci wklejają do specjalnej legitymacji. Odznakę zdobywają poszczególni uczniowie, a nie gremialnie cały zespół klasowy według przestrzegania zasady indywidualizacji i doceniania własnych predyspozycji i umiejętności. Ta forma nagradzania motywuje uczniów do podejmowania wysiłku ruchowego, systematycznego udziału w zajęciach oraz angażuje w zdobywanie poszczególnych sprawności. Zajęcia będą prowadzone na sali gimnastycznej, w sali do gimnastyki korekcyjnej, w sali zabaw, na boisku szkolnym (Orliku), lodowisku oraz w terenie. Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza. W tym roku dzieci będą zdobywały kolejno następujące umiejętności sportowe: rowerzysta-turysta, gimnastyk-tancerz, saneczkarz-łyżwiarz, piłkarz-nożny/ręczny/koszykarz/siatkarz oraz lekkoatleta.

28 listopada 2014 r. w ramach realizacji programu odbyła się niecodzienna lekcja z wychowania fizycznego. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć znanego i cenionego w naszym mieście trenera oraz byłego zawodnika lekkiej atletyki, Pana Ryszarda Mydłowskiego, który poprowadził zajęcia dla naszych uczniów, udzielając im jednocześnie wielu cennych, trenerskich wskazówek.
Pan Ryszard wziął tym razem pod swoje skrzydła uczniów z klasy Ia. Przeprowadził z nimi prawdziwie profesjonalny lekkoatletyczny trening, który miał na celu nie tylko świetną zabawę, ale także zachęcenie naszych maluchów do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Atrakcyjna forma prowadzenia lekcji oraz ciekawe ćwiczenia zaproponowane przez Pana Ryszarda, bardzo przypadły pierwszakom do gustu. Z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, czerpiąc z nich wiele radości, a wprowadzony przez pana trenera element rywalizacji drużynowej, dopingował ich do sportowego wysiłku i rozwijał wiarę we własne możliwości.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję na chwilę rozmowy z naszym gościem. Dowiedzieli się, gdzie w naszym mieście można rozwijać swoje umiejętności lekkoatletyczne oraz od ilu lat można rozpocząć treningi.
Mamy nadzieję na kolejne, tym razem wiosenne spotkanie z Panem Ryszardem Mydłowskim. Może zobaczymy się na świdnickim stadionie, gdzie nasze pierwszaki będą zdobywały sprawność lekkoatlety?

Więcej informacji o realizacji programu przez poszczególne klasy pierwsze można znaleźć na stronie internetowej www.malymistrz.pl.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group