Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mam pomysł i nie wiem, co z nim zrobić – Dzień Przedsiębiorczości i Pracy za nami

Środa, 15 czerwca 2011, 9:22
Aktualizacja: Czwartek, 16 czerwca 2011, 9:28
Autor: GrA
Świdnica: Mam pomysł i nie wiem, co z nim zrobić – Dzień Przedsiębiorczości i Pracy za nami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Porady, wykłady oraz indywidualne rozmowy to wszystko wczoraj przygotowano dla właścicieli przedsiębiorstw gospodarczych oraz osób, które planują taką działalność otworzyć. A wszystko w ramach pierwszego Dnia Przedsiębiorczości i Pracy zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy wspólnie z Sudecką Izbą Przemysłowo–Handlową.

Pomysł, dobry biznes plan i rozeznanie na rynku to podstawy przy zakładaniu firmy. – Z własnego doświadczenia wiem, że najważniejszy jest dobrze przemyślany pomysł poparty badaniem konkurencji na rynku. I oczywiście jasne sprecyzowanie celów i sprawdzenie, czy firma ma szansę się utrzymać – takich rad udziela Tomasz Jamróg, właściciel firmy zajmującej się doradztwem finansowym dla przedsiębiorstw, obsługą marketingową oraz pomocą przy uzyskaniu dotacji zewnętrznych. Tomek na rozpoczęcie działalności gospodarczej 18 miesięcy temu pozyskał dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.

- To ważne, by wiedzieć, do jakich instytucji zwrócić się, żeby uzyskać środki potrzebne na utworzenie firmy. Jednym chyba z popularniejszych jest pozyskanie dotacji z Urzędu Pracy – dodaje Tomasz Jamróg. Sam skorzystał z tego typu pomocy. – Ważne jest też to, żeby wysłuchać rad osób, które pozyskały już dotację na rozpoczęcie działalności, albo pracowników Powiatowego Urzędu Pracy, którzy służą radą – dodaje Tomasz Jamróg.

A wszelkie potrzebne informacje dotyczące rozpoczęcia działalności gospodarczej, przygotowań do tego oraz informacje na temat możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych można było uzyskać wczoraj w świdnickim Sudeckim Stowarzyszeniu Przemysłowo-Handlowym. – O całej akcji dowiedziałam się z Internetu. Chcę założyć firmę oferującą usługi opiekuńcze dla osób starszych i chorych. Pomysł już mam. Tutaj uzyskałam dodatkowe informacje, jak się do tego zabrać. To bardzo fajna inicjatywa – wyjaśnia Anna Janicha z Żarowa.

Dzień Przedsiębiorczości i Pracy odbył się pod hasłem „Możliwości pozyskania ostatnich środków z dotacji z funduszy UE”. W Świdnicy został zorganizowany po raz pierwszy, ale organizatorzy już myślą o kolejnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group