Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Marsz w obronie telewizji Trwam i wolnych mediów

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 0:09
Aktualizacja: 0:10
Autor: Michalina – walbrzyszek.com
Wałbrzych: Marsz w obronie telewizji Trwam i wolnych mediów
Fot. Michalina - walbrzyszek.com
W niedzielę spod kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Wyszyńskiego na Piaskowej Górze w Wałbrzychu, wyruszył marsz w obronie telewizji Trwam i wolnych mediów.

Manifestacja pod hasłem „WyTrwamy i wygramy” miała na celu walkę w imię wolności mediów i sprawiedliwości, a także przeciwko dyskryminacji katolickiej telewizji w Polsce. Głównymi obiektami protestów była wspomniana telewizja Trwam oraz Radio Maryja.

Manifestacja rozpoczęła się po Mszy Św. o godzinie 12.30. Przeszła ulicami Wyszyńskiego, Broniewskiego, Długą, obok ronda Wieniawskiego, Podwalem, Kasztelańską, aż wreszcie Jana Pawła II, gdzie znajduje się docelowy punkt marszu- Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Tam dotarli uczestnicy manifestu i wspólnie odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W marszu wzięli udział mieszkańcy Wałbrzycha, parafianie, a także wielu gości, między innymi posłanka Anna Zalewska, wałbrzyscy radni. W protest zaangażował się również wałbrzyski komitet Prawa i Sprawiedliwości oraz NSZZ Solidarność w Wałbrzychu.

-Niech nasz manifest będzie także wyrazem naszej wiary i walką w pokorze o prawdę- nawoływał ksiądz prowadzący Mszę Św.

Marszowi patronować miały dwie postaci, których imiona noszą wałbrzyskie ulice- ulica rozpoczęcia manifestacji i jej zakończenia, a mianowicie kardynał Stefan Wyszyński oraz papież Jan Paweł II, ponieważ to oni na kartach historii walczyli o wolność, prawdę i zmagali się ze sprzeciwiającą się rzeczywistością.

Marsz przeszedł ulicami z transparentami wykrzykując hasła w obronie mediów katolickich: „Tylko telewizja Trwam prawdę powie nam” lub „Nie oddamy wam, telewizji Trwam”. Manifestacja przebiegła spokojnie, o jej bezpieczeństwo zadbały dwa radiowozy policyjne oraz osoby ochraniające uczestników zapewnione przez NSZZ Solidarność.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group