Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1057
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Marszobieg przełajowy

Czwartek, 10 października 2019, 9:21
Autor: red
Jaroszów: Marszobieg przełajowy
Fot. UM Strzegom
W sobotę – 5 października 2019 r. – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, AKS Strzegom, OSiR Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Pomimo deszczowej pogody i wielu zapytań czy Marszobieg nie zostanie odwołany – Organizatorzy podjęli wyzwanie, dostosowali się logistycznie oraz organizacyjnie do warunków atmosferycznych i sprawnie przeprowadzili wszystkie zaplanowane biegi. Uczestnicy również nie zawiedli, przybywając licznie do Jaroszowa. Wprawdzie rekord frekwencji nie został poprawiony, ale 190 uczestników (88 dzieci i 102 dorosłych) wraz z Organizatorami stworzyli widowisko sportowe na bardzo wysokim poziomie, a wszystkim towarzyszyły dobre humory.

Otwarcia Marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz. Następnie przeprowadzono muzyczną rozgrzewkę dla uczestników, którą wraz z uczennicami poprowadziła nauczycielka Monika Bytnar – Gołembiowska.

Rywalizacja na trasach biegowych i marszowych przebiegała w duchu fair play, ciężkie warunki i błoto na trasach nie przeszkadzały nikomu, a wręcz były powodem wielu zabawnych sytuacji i komentarzy.

Po ukończonych biegach na uczestników czekał posiłek – kiełbaska z grilla, którą serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice ze szkolnej Rady Rodziców, a przez cały czas można było częstować się gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi przekąskami.

Punktualnie o godz. 13:00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali – losowanie nagród. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea. Trzeba przyznać, że nagrody były atrakcyjne i było ich bardzo dużo – główną nagrodą był rower MTB – a samo losowanie było niezwykle emocjonujące, a uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna „pojechała” tym razem do biegacza z Wałbrzycha, gdyż do Jaroszowa przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy, powiatu czy Dolnego Śląska, ale również ościennych województw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group