Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Marzenia jednak się spełniają

Piątek, 31 marca 2017, 15:21
Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2017, 10:24
Autor: red
Gmina Świdnica: Marzenia jednak się spełniają
Fot. Gmina Świdnica/użyczone
To co nie udało się tydzień wcześniej, spełniło się 27 marca br. Sprzyjająca w tym dniu pogoda pozwoliła przeprowadzić obiecany na Szkolnej Gali Talentów lot balonem, a tym samym nagrodzić uczniów w szkolnym konkursie „Moje największe marzenie”.

- Zanim balon wzniósł się w powietrze, wszyscy mieli okazję zobaczyć, jak przebiegają techniczne przygotowania do startu. Podziwialiśmy wielkość pompowanego balonu oraz sprawność i szybkość startu. Już po kilkunastu sekundach po zajęciu miejsc w koszu balon znalazł się kilkadziesiąt metrów nad ziemią, a szczęśliwcy którzy w nim szybowali, machali radośnie do pozostałych zgromadzonych na szkolnym boisku – mówi Ewa Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Dzieci uczestniczące w pokazie przyznały, że lot był niesamowitą frajdą, pozwalającą zobaczyć szkołę z innej perspektywy, jakiej nie miały okazji do tej pory oglądać. Zachwyciło ich pięknie świecące tego dnia słońce, widoki budzącej się dożycia przyrody, zabudowania okolicznych miejscowości oraz machający ludzie.

- Chcę podziękować za fantastyczny dzień w mojej szkole, gdy mogłem polecieć balonem, zamiast siedzieć w ławce na lekcjach – podsumował swoje wrażenia Wojtek z III klasy.

- Atrakcjom i niesamowitym przeżyciom tego dnia nie było końca. Mieliśmy okazję wznieść się w górę z mistrzem lotów balonem, Krzysztofem Zapartem, przejść chrzest balonowy, zobaczyć naszą okolicę z lotu ptaka i poczuć bezcenne uczucie wolności, której nie da się z niczym porównać. To była niesamowita przygoda, z której wspomnienia pozostaną na zawsze – dodaje dyrektor Kwaśnik, która razem z dziećmi wyruszyła w podniebną podróż.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group