Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Marzenia latają wyżej chmur

Poniedziałek, 27 marca 2017, 7:46
Autor: red
Witoszów Dolny: Marzenia latają wyżej chmur
Fot. Gmina Świdnica
O tym, że warto mieć duże i małe marzenia, które motywują do wybijania się ponad przeciętność przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Już po raz siódmy uczestniczyli w Szkolnej Gali Talentów, na której promowali swoje zainteresowania, uzdolnienia i pasje.

Na tegorocznym pokazie najliczniejszą grupę reprezentowali umuzykalnieni uczniowie, którzy umilili widowni czas muzyką i śpiewem. Publiczność usłyszała klasyczne utwory wykonane na gitarze, flecie, skrzypcach i pianinie. Ciekawość wśród zebranych wzbudziły również dyscypliny sportowe, które uprawiają uczniowie tj.: siatkówka, aikido, taekwondo i narciarstwo biegowe. Oryginalne prace zaprezentowali chłopcy interesujący się modelarstwem i sztuką malarską.
- Najbardziej wyczekiwanym punktem tegorocznego programu był gość specjalny Krzysztof Zapart – mieszkaniec gminy Świdnica, pasjonat latania balonami, rekordzista Polski w lotach balonem, zwycięzca prestiżowych zawodów w Ameryce i Europie. Pan Krzysztof w rozmowie z uczniami przyznał, że o lataniu marzył od dawna, interesował się historią lotów w przestworzach, zbierał pocztówki i znaczki ilustrujące ten temat. Młodzi słuchacze mieli przyjemność posłuchać wielu ciekawostek o bogatej historii latania balonami na świecie, o wydarzeniach rozgrywających się w przedwojennej Świdnicy, w której lądowały balony i sterowce z Berlina – podkreślała Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Pytający uczniowie dowiedzieli się jak wysoko i jak długo można latać, ile ważą balony, czy naprawdę bocian jest w stanie zrobić dziurę w balonie, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się pilotem. Podczas swojej interesującej prezentacji, którą uzupełniały niepowtarzalne zdjęcia i filmy z lotów i zawodów pan Zapart przekonywał młodych słuchaczy, że lot balonem to wyjątkowa i niezapomniana atrakcja.

Niestety pogoda popsuła drugą część spotkania i uniemożliwiła zaplanowany lot balonem z laureatami konkursu „Moje największe marzenie”.
- Dzień promujący talenty i zainteresowania przyniósł wszystkim wiele pozytywnych emocji. Rolą Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej, która otrzymała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów jest między innymi inspirowanie i rozwijanie pasji, umożliwianie spotkań ze spełnionymi zawodowo dorosłymi, pasjonatami, którzy tak ciekawie, jak pan Krzysztof Zapart prezentują swoje talenty oraz budzą zainteresowania wśród najmłodszych – podsumowała Monika Janiszewska lider programu „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group